Dobrá zpráva pro "Velkou pětku".

Navzdory dezintegraci společnosti Andersen jako důsledku "nucené separace" částí auditu a poradenství a snaze o užší formu řízení nejsou výzkumná zjištění o postavení společnosti provedená Taylor Nelson Sofres (TNS) vůbec špatná.

Výzkum Global Tax Monitor – který dotazoval okolo 325 finančních ředitelů z největších společností v Severní Americe a Evropě každého čtvrt roku monitoruje změny v reputaci a úrovni poskytovaných služeb společnostmi Velké pětky.

Klíčová zjištění zahrnují: · Celková pověst daňových poradců Velké pětky zůstala, nehledě na společnost Andersen, stejná nebo se od pádu Enronu v prosinci 2001 zlepšila. · Navzdory kolapsu důvěryhodnosti společnosti Andersen v Severní Americe, kde se její reputace v základních společenských rysech snížila na polovinu zůstala celková pověst daňových poradců během posledních 12 měsíců v Evropě stejná. · Během prvního čtvrtletí roku 2002 se společnosti KPMG, DTT a PwC shodovaly nebo si polepšily v hodnocení jejich poskytovaných služeb ve srovnání s obdobím od října 2000, kdy započal výzkum Global Tax Monitor. · Pouze 25 % finančních ředitelů z největších společností Severní Ameriky věří, že auditor společnosti by měl být úplně nezávislý na daňových poradcích.

Zatímco téměř třetina finančních ředitelů Severní Ameriky si myslí, že by jejich společnost měla zredukovat objem práce s auditory, která nemá s auditem nic společného, většina nevěří, že by daňoví poradci by měli být úplně samostatní a nezávislí na auditorech. Tato skutečnost napovídá, že mnoho těch, kteří si v Severní Americe kupují daňové služby vidí z pozice jejich zkušeností (a pravděpodobně i ceny) výhodu v používání té samé společnosti pro daňové poradenství i audit.

Překvapivě, finanční ředitelé v Evropě jsou více entuziastičtí co se týká separování daňového poradenství a auditu. Něco málo přes polovinu dotazovaných říká, že tyto služby by měly být zcela nezávislé.

David Racadio, ředitel TNS Professional Services, řekl: "Skutečnost, že většina z největších klientů používajících daňové služby nejsou pro separování daňového poradenství a audit je pochopitelná, jelikož zkušenosti získané z auditu mohou být cennými informacemi pro daňové poradenství. Skutečným překvapením je, že Evropané jsou dvakrát více pro kompletní separaci těchto služeb než ti ze Severní Ameriky, kde se zdá, že aféra Enron/Andersen měla větší dopad než v Evropě. Studie ukazuje, že zatímco kolaps společnosti Andersen je způsoben neklidem na trhu profesních služeb, důvěryhodnost ostatních klíčových hráčů zůstává silná i když okolnosti kolem aféry Enron/Andersen mají vliv na oblast daňového poradenství a auditu. Na rozdíl od současných komentářů tisku neztratili finanční ředitelé velkých společností důvěru v nezávislost a profesionalitu svých daňových poradců." Informace o výzkumu Global Tax Monitor naleznete na adrese: http://www.tnsofres.com/industryexpertise/professionalservices/global_monitors.cfm

Kontakt
Taylor Nelson Sofres
Taylor Nelson Sofres - světový lídr v oblasti marketingových informací
Na Zderaze 12
120 00, Praha 2
Telefon: +420 2 2491 2491
E-mail: radeks@tnsofres.cz
http://www.tnsofres.czKontaktní manažer: Radek Schiller
Manager
Email: radeks@tnsofres.cz
Telefon: +420 2 2491 2491
Fax: +420 2 2491 6656

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz