cargo-partner představuje řešení intermodální přepravy v Evropě a Turecku

Kromě řešení železniční přepravy mezi Asií a Evropou nabízí nyní tento mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky intermodální služby do a z různých zemí Evropy, včetně Turecka, Velké Británie a Irska. Intermodální přeprava, která bezproblémově spojuje železniční a silniční přepravu, přináší značné výhody z hlediska nákladové efektivity, udržitelnosti a spolehlivosti.

V reakci na přetrvávající nedostatek řidičů nákladních automobilů a časté přetížení silnic na evropských hranicích zavedla společnost cargo-partner řadu řešení v oblasti intermodální přepravy, která pokrývají širokou síť zemí EU i mimo ni.

Intermodální přeprava jako spolehlivá a udržitelná alternativa

Řešení intermodální přepravy od cargo-partner využívají 45 stopé kontejnery a 13,6m plachtové návěsy, které využívají železnici jako hlavní tranzitní úsek a zajišťují pohyb zboží bez překládky mezi jednotlivými druhy přepravy. Tato metoda nejen snižuje náklady, ale také minimalizuje dopad na životní prostředí, přičemž potenciální úspory CO₂ dosahují až 80 % ve srovnání s konvenčními řešeními nákladní dopravy.

„Intermodální logistika je díky své efektivnosti a spolehlivosti ideální volbou pro různá odvětví,“ uvedl Vladislav Kovačovský, Corporate Product Manager Intermodal ve společnosti cargo-partner. „Odvětví, jako jsou móda, elektronika, automobilový průmysl a běžné průmyslové zboží, významně profitují z její nákladové efektivity a nižšího dopadu na životní prostředí.“

Poptávku po těchto inovativních řešeních vyvolaly stávající komplikace v přepravě, příkladem může být nedávná kolona kamionů na hranici Hamzabeyli/Kapetan Andreevo mezi Tureckem a Bulharskem. Takováto zdržení zdůrazňují potřebu alternativních způsobů přepravy, které by umožnily předejít stále častějším dopravním zácpám a problémům  při překračování hranic.

Flexibilní možnosti tras pro celoevropské door-to-door pokrytí

Nabídka intermodálních služeb společnosti cargo-partner zahrnuje flexibilní možnosti tras s častými odjezdy do a z České republiky, Rakouska, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Turecka a také Německa, Belgie a Nizozemska. Belgie a Nizozemsko jsou navíc využívány jako brány pro poskytování dalších přepravních služeb do Velké Británie a Irska.

Intermodální přeprava je vhodná zejména pro přepravu zásilek na dlouhé vzdálenosti nad 1 000 kilometrů a nabízí konkurenceschopné tranzitní časy a dlouhodoběji stabilní ceny. Intermodální logistika, podporovaná robustní sítí evropských železničních uzlů a bezproblémovým door-to-door propojením, zaručuje spolehlivost a efektivnost v různých geografických oblastech.

„Náš integrovaný přístup kombinuje silniční a železniční přepravu a přináší udržitelnou alternativu, která snižuje přetížení silnic a zajišťuje plynulé přepravní procesy,“ dodal Vladislav Kovačovský.

Vzhledem k přetrvávajícímu nedostatku řidičů nákladních vozidel, který se bude podle očekávání v příštích letech ještě prohlubovat a již nyní jsou desítky tisíc těchto pracovních pozic neobsazených, nabízí intermodální logistika reálné řešení, jak zmírnit tlak na tradiční silniční přepravu. Využitím železnice jako primárního druhu dopravy mohou společnosti snížit závislost na přetížených přepravních sítích a zároveň efektivně uspokojit rostoucí poptávku po přepravě.

 

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě. Od ledna 2024 je cargo-partner součástí skupiny Nippon Express Group.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

cargo-partner ČR s.r.o.

Aviatická 1048/12

161 00, Praha 6

Tel.: +420 235 002 626

Website | Trendletter

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz