Společnost cargo-partner získala ocenění EcoVadis Bronze Medal a potvrdila tak svůj závazek k udržitelnosti

Společnost cargo-partner, mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb, výrazně zlepšila své skóre v nejnovějším hodnocení společnosti EcoVadis, která je předním poskytovatelem hodnocení podniků v oblasti udržitelnosti. Společnost udělala velký pokrok ve všech hodnocených oblastech a získala bronzovou medaili, čímž prokázala svůj silný závazek k udržitelnosti a odpovědnému podnikání.

V nejnovějším hodnocení společnost cargo-partner podstatně zlepšila své skóre u společnosti EcoVadis, které se za poslední rok zvýšilo ze 44 na 58 bodů. Získání bronzové medaile EcoVadis řadí společnost cargo-partner mezi 35 % nejlepších společností hodnocených v oblasti udržitelnosti firem.

Luca Ferrara, CEO společnosti cargo-partner, vyjádřil svou hrdost na tento úspěch a uvedl: „V souladu s naší základní hodnotou „bereme to osobně“ si společnost cargo-partner stanovila ambiciózní cíle, aby snížila svou ekologickou stopu a urychlila přechod na ekologicky šetrné dopravní a logistické technologie. Naše výrazné zlepšení v bodovém hodnocení EcoVadis potvrzuje naši neúnavnou snahu o udržitelné postupy v celé naší organizaci.“

Společnost EcoVadis byla založena v roce 2007 a stala se předním světovým poskytovatelem hodnocení udržitelnosti podniků, přičemž jejíž síť zahrnuje více než 125 000 hodnocených společností. Hodnocení nabízí ucelený pohled na výkonnost firem v oblasti udržitelnosti a zahrnuje 21 oblastí rozdělených do čtyř témat: Životní prostředí, práce a lidská práva, etika a udržitelné zadávání veřejných zakázek. Společnosti procházejí komplexním hodnocením a jsou jim přidělovány body na stupnici od 0 do 100, což odráží různé úrovně výkonnosti. Celkové skóre 58 bodů řadí společnost cargo-partner do kategorie, která potvrzuje solidní základ pro postupy v oblasti udržitelnosti.

Nový program udržitelného leteckého paliva (SAF)

V rámci aktivního postupu směrem k přepravě šetrnější k životnímu prostředí nyní společnost cargo-partner představuje svým zákazníkům možnost využívat při přepravě leteckých zásilek udržitelné letecké palivo. Společnost cargo-partner odbavila první zásilku SAF z vídeňského letiště ve spolupráci se společností Lufthansa v prosinci 2022. Nyní byla nabídka rozšířena tak, že zákazníkům jsou poskytovány podrobné zprávy a certifikáty pro lety do a z jakéhokoli místa na světě.

Luca Ferrara upřesnil: „Stále více zákazníků se snaží minimalizovat uhlíkovou stopu své přepravy a získávat podrobné zprávy o jejích dopadech na životní prostředí. Díky našemu novému programu SAF mohou zákazníci snížit své emise CO₂ a získat ověřený certifikát o odpovídajícím snížení těchto emisí.“ Program je k dispozici pro libovolnou trasu a jakoukoli leteckou společnost a umožňuje zákazníkům společnosti cargo-partner prokázat odpovědnost vůči životnímu prostředí v rámci logistického odvětví.

 

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě. Od ledna 2024 je cargo-partner součástí skupiny Nippon Express Group.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

cargo-partner ČR s.r.o.

Aviatická 1048/12

161 00, Praha 6

Tel.: +420 235 002 626

Website | Trendletter

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz