cargo-partner v ČR využívá CO₂ neutrální servis pro přepravu kontejnerů

Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb se v rámci své komplexní strategie udržitelnosti v loňském roce zapojil do projektu HHLA Pure společností Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) a METRANS. Díky tomu společnost cargo-partner ČR s.r.o. v roce 2023 přepravila celkem 3 650 TEU mezi evropskými přístavy a vnitrozemím s využitím uhlíkově neutrálního servisu.  Také se společnosti podařilo v roce 2023 obhájit renomovaný AAA Gold rating.

HHLA Pure představuje klimaticky neutrální manipulaci a přepravu s využitím hybridních nebo elektrických lokomotiv, elektrifikaci přístavních kontejnerových terminálů včetně manipulace kontejnerů elektrickými jeřáby. Všechny v současnosti nezbytné emise CO₂ jsou kompenzovány prostřednictvím mezinárodně certifikovaných projektů na ochranu klimatu Gold Standard.

Celkem 3 650 TEU od března 2023

Certifikát potvrzující zapojení do programu HHLA Pure pro cargo-partner ČR s.r.o. získala společnost v březnu minulého roku pro přístavy Hamburk, Koper a Bremerhaven, přičemž v říjnu 2023 rozšířila svou účast v projektu i o přístavy Gdaňsk, Wilhelmshaven, Rotterdam, Terst, Rijeka a Duisburg. „Těší mě, že naše zapojení do HHLA Pure projektu přineslo nám i našim klientům další výraznou úsporu CO₂ – od března do konce roku 2023 bylo přepraveno 3 650 TEU bez uhlíkové stopy. Srovnáme-li si, že při přepravě z Hamburku do Prahy představuje úspora CO₂ na 1 TEU až 95 kg a při přepravě do České Třebové je to až 112 kg CO₂, je to reálný přínos,“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v České republice. Svou účast v projektu společnost cargo-partner ČR s.r.o.  v lednu prodloužila, a tak i v roce 2024 bude společně se společností METRANS spolupracovat při ochraně klimatu a minimalizovat uhlíkovou stopu.“

Přes 122 tun CO za čtyři roky

Pilotní projekt HHLA Pure odstartovala společnost METRANS v roce 2019 a do ostrého provozu ji zařadila o rok později. V první fázi nabídla linky z/do Hamburku, k němu přidala německý Bremerhaven a slovinský Koper. V roce 2021 začala firma v Německu a Rakousku využívat výhradně zelenou energii, čímž došlo ke snížení emisí CO₂ o dalších 60 %. Od té doby bylo s nulovými emisemi přepraveno více než 900 000 TEU ročně. V září loňského roku do této zelené sítě přibyly přístavy Wilhelmshaven, Gdaňsk, Rotterdam, Terst, Rijeka. Kromě toho byly integrovány i vnitrozemské terminály Duisburg v Německu a Inđije v Srbsku. Dodnes tento servis ušetřil 122 590 tun CO₂, to představuje emise srovnatelné s jízdou 1,3 miliardy km autem nebo s výrobou 1,4 milionu chytrých telefonů.

Už 2. rok s oceněním AAA Gold Excellence od Dun & Bradstreet

Společnost cargo-partner v České republice byla nedávno oceněna certifikátem AAA Gold Excellence od společnosti Dun & Bradstreet. Certifikát je mezinárodně udělován výhradně společnostem, které splňují nejpřísnější kritéria hodnocení ekonomických subjektů podle statistického prediktivního modelu nepřetržitě po dobu tří let a poskytovateli logistiky se certifikát podařilo získat už 2. rok po sobě. Tím se cargo-partner řadí do exkluzivní skupiny nejdůvěryhodnějších společností v České republice, tohoto hodnocení dosáhlo pouze 0,4 % ekonomicky aktivních firem v ČR. Hodnocení je potvrzením mnohaleté organizované vysoce kvalitní práce, která staví cargo-partner na přední místa v uvedeném regionu. Certifikát je znakem finanční spolehlivosti, vynikající platební etiky a extrémně nízkého finančního rizika pro každou společnost, která chce s cargo-partner obchodovat. „Uplynulé tři roky byly náročné, ale zároveň to byly velmi úspěšné roky pro cargo-partner v ČR. Jsme potěšeni tímto oceněním naší tvrdé práce, která nás motivuje k dalšímu rozvoji, dosahování našich cílů, přičemž zůstáváme věrni našemu firemnímu mottu "bereme to osobně!", uvedl Jiří Jelínek.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě. Od ledna 2024 je cargo-partner součástí skupiny Nippon Express Group.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Tel.: +420 235 002 626

Website | Trendletter

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz