cargo-partner zdvojnásobí kapacitu logistického centra v Dunajské Stredě na Slovensku

Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb v úterý 14. listopadu oficiálně zahájil výstavbu třetí haly iLogistics Centra v Dunajské Stredě, kterou se téměř zdvojnásobí skladová kapacita ze současných 27 600 na 50 000 palet. Po spuštění plného provozu zde cargo-partner vytvoří 60 až 70 nových pracovních míst.

Společnost cargo-partner působí na Slovensku již 30 let a patří mezi nejúspěšnější spediční společnosti v zemi. V roce 2022 činil její obrat téměř 140 milionů eur a aktuálně ve svých pobočkách v Bratislavě, Dunajské Stredě, Žilině a Košicích zaměstnává přes 200 logistických expertů.

Zvýšení kapacity z 18 200 na 34 300 m²

iLogistics Centrum v Dunajské Stredě, je v provozu od roku 2012, přičemž se postupně rozrůstalo, tak jak se zvyšovala i poptávka klientů po logistických řešeních. Předchozí rozšíření v roce 2020 zvýšilo kapacitu skladu na 18 200 m². Vybudování třetí haly je čtvrtou a poslední fází projektu, čímž se skladová kapacita logistického komplexu zvýší na 34 300 m²  na celkové ploše 60 000 m².

Nová A-class skladová budova byla navržena s důrazem na energetickou efektivnost a na ploše 14 600 m² nabídne regálový systém s kapacitou 22 400 paletových míst a stavebně oddělenou část o ploše 1 500 m², kterou bude možné využít jako bezprašný sklad či rework zónu. Rychlou a bezproblémovou nakládku a vykládku zajistí 22 nakládacích ramp a 2 drive in brány. Plánována je také předpříprava na průmyslovou myčku přepravek.

Přímé spojení s terminálem Metrans

Díky strategické poloze a propojení s intermodálním terminálem Metrans může
cargo-partner klientům nabídnout časovou úsporu 1 až 2 dny a také nesporný ekologický a ekonomický efekt. „Propojení mezinárodního terminálu s naším skladem nám umožňuje složit kontejnery, které do Dunajské Stredy směřují vlakem z přístavů Bremerhaven, Hamburk, Koper Rotterdam, Terst a Istanbul, přímo z vlaku k našemu skladu bez nutnosti použití tahače. K vykládce slouží 9 kontejnerových bran našeho cross docku. Stejně to funguje i v případě exportu. Toto řešení má výhodu i u těžkého a nadrozměrného zboží, pro které máme vyčleněnou samostatnou bránu,“ uvedl Tibor Majzún, Managing Director cargo-partner na Slovensku a Regional Director pro severo-východní Evropu. cargo-partner je zatím jedinou společností na Slovensku, která takové řešení klientům nabízí.

Provoz v nové hale by měl být spuštěn začátkem 4Q roku 2024 a v první fázi by zde mělo najít práci 20 nových zaměstnanců, přičemž po spuštění plného provozu se počítá s 60 až 70 novými pracovními místy.

Slavnostní výkop k výstavbě nové skladové haly

Oficiálního zahájení výstavby se zúčastnili Dr. Johannes Wimmer, velvyslanec Rakouska na Slovensku, Mag. Bettina Trojer, obchodní radní Rakouského velvyslanectví a Ing. Alena Blahoutová Corporate Director Real Estate ATL Immoinvest.

Zakladatel a CEO cargo-partner, Mag. Stefan Krauter zdůraznil význam iLogistics Centra v Dunajské Stredě pro celou skupinu: „Náš slovenský tým patří mezi nejúspěšnější v rámci skupiny a jsem rád, že rozpoznal a využil potenciál Dunajské Stredy jako důležitého intermodálního hubu a přeměnil jej do etablovaného a úspěšně fungujícího logistického centra. iLogistics Centrum Dunajská Streda je jedním z nejdůležitějších železničních uzlů cargo-partner v Evropě, což nám umožňuje dodávat automobilové komponenty předním výrobcům OEM ve více zemích střední Evropy. Díky rozšíření kapacit o třetí halu pokračujeme v našem úspěšném příběhu s další špičkovou logistickou lokalitou v Dunajské Stredě. Na rozšíření bude dohlížet společnost ATL, specialista na logistické nemovitosti ve střední a východní Evropě."

Zaměření na skladování a logistiku

Prostory cargo-partner v Dunajské Stredě disponují kapacitou pro uskladnění 27 600 palet a jsou vybaveny regulací teploty v rozmezí +15 až +25 °C, což umožňuje skladovat i výrobky, vyžadující zvláštní péči. Pro klienty je zde k dispozici také přes 11 000 m² sloužících jako celní sklad. Na základě dlouholetých zkušeností s manipulací s automobilovými, průmyslovými komponenty a high-tech stroji, jakož i nadrozměrnými náklady a projektovými zásilkami, poskytuje tým cargo-partner i celou řadu služeb s přidanou hodnotou, zajišťující kvalitu a péči v každém kroku dodavatelského řetězce. Kromě iLogistics Centra v Dunajské Stredě cargo-partner provozuje i druhý sklad v Bratislavě s kapacitou pro 14 000 palet a plochou skladu 8 200 m².

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Website | Trendletter

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz