Odvětví námořní přepravy zůstává nestabilní

Přestože současné kapacity lodí směřujících z Asie do Evropy jsou dostatečné, spolehlivost servisů se v posledních měsících mírně zhoršila a očekává se nárůst cen. Mezinárodní poskytovatel přepravních a infologistických služeb cargo-partner na tuto situaci reaguje nabídkou nových řešení.

Celosvětová poptávka po námořní kontejnerové přepravě zůstává na nízké úrovni, což se odráží i ve statistikách světového obchodu, který obecně stagnuje. V první polovině roku 2023 byl zaznamenán extrémní pokles cen. Přesto Drewry World Container Index (WCI) nedávno signalizoval, že některé trhy už možná dosáhly dna a pomalu se začínají zotavovat, například na transpacifické trase z Asie do Severní Ameriky. Evropa a USA by také mohly zaznamenat nárůst importu.

 

Navzdory nízké poptávce překvapivě můžeme vidět opětovný nárůst přetížení lodí. Podle Kiel Trade Indicatoru 8 % veškerého zboží odeslaného po celém světě v současnosti uvízlo na kontejnerových lodích a tuto hodnotu lze považovat za neobvykle vysokou. To se odráží i ve spolehlivosti globálního přepravního řádu rejdařů, která po růstu zaznamenaném během první poloviny roku 2023 klesla v červnu o 2,5 % na 64,3 %.

Nejrychlejší námořní spojení pro zásilky z Asie

Pro společnosti, které potřebují zkrátit tranzitní čas svých zásilek nebo hledají komplexní řešení s door-to-door doručením, skladováním, distribucí a celním odbavením, nabízí cargo-partner Adria Express EMERGENCY servis z přístavů Šen-čen, Ning-po a Čching-tao. „Jde o přímý servis přes přístav Koper s tranzitním časem mezi přístavy již od 19 dnů. Kromě celokontejnerových zásilek provozujeme na pravidelné bázi i vlastní sběrný servis s dekonsolidací v našem skladu v Lublani. Odtud trvá přeprava zboží do České republiky cirka sedm dní,“ vysvětlil výhodu servisu Jiří Jelínek, managing director cargo-partner v České republice.

Přeprava nebezpečného zboží v LCL kontejnerech z Číny

Sběrné námořní kontejnery jsou nejekonomičtějším řešením při přepravě ze zámoří. Společnost cargo-partner tento způsob přepravy nově nabízí již i pro dovozce baterií pro elektrická vozidla, e-kola, elektrické nářadí a medicínská zařízení. „Díky 40letým zkušenostem a široké síti rejdařských společností, se kterými spolupracujeme, jsme dokázali reagovat na poptávku po sběrné přepravě nebezpečného zboží 8. a 9. třídy, které zahrnuje i power banky, mobily s baterií či svítidla,“ uvádí Jelínek. I pro tento typ zboží poskytuje cargo-partner door-to-door servis včetně vyzvednutí a konsolidace z kterékoli části Číny. „LCL kontejnery na týdenní bázi směřují z přístavu Šanghaj do Koperu s průměrným tranzitním časem 29 dní. Sběrný kontejner se otevře až v našem skladu v Budapešti nebo Lublani, odkud se zboží dále distribuuje konečným příjemcům,“ doplnil Jiří Jelínek.

Přeprava po železnici jako alternativa

Železniční přeprava je rychlou, nákladově efektivní a ekologickou alternativou k letecké a námořní přepravě pro zboží z Číny do České republiky. cargo-partner zajišťuje přepravu kusových zásilek ve sběrných kontejnerech i celokontejnerů po Hedvábné stezce. Vlastní LCL servis na týdenní bázi provozuje z oblasti Šanghaje, Šen-čenu a Ning-pa do Polska, kde se sběrné kontejnery dekonsolidují. „Nakládka a vykládka sběrných kontejnerů probíhá v našich skladech v Číně a Polsku, díky čemuž umíme garantovat nejvyšší míru bezpečnosti. Přepravní doba mezi železničními terminály se pohybuje v rozmezí 14 až 16 dní, což klientům umožňuje rychlejší doručení než při námořním servisu a zároveň s nižšími náklady, než by to bylo při letecké přepravě,“ vysvětluje Jiří Jelínek. Poskytovatel logistiky zároveň zajišťuje přepravu celokontejnerových zásilek z České republiky do Číny.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Website | Trendletter

 

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz