Oslavy výročí napříč východní Evropou

V době, kdy rakouský poskytovatel přepravních a informačně-logistických služeb celosvětově slaví 40. výročí svého založení, slaví „kulatá“ výročí také řada dceřiných organizací v zemích východní Evropy. Například česká a slovenská pobočka dosáhly „třicítky“ a nedávno společnost cargo-partner oslavila 20. výročí v Bulharsku.

Dne 5. října 2023 uspořádala společnost cargo-partner Bulgaria ve svém iLogistics Center Sofia speciální oslavu pro zákazníky u příležitosti 20. výročí založení této organizace v zemi. Tato akce byla příležitostí poděkovat věrným zákazníkům společnosti cargo-partner za jejich podporu a oslavit milníky společnosti v Bulharsku za uplynulá dvě desetiletí.

Stefan Krauter, zakladatel a generální ředitel společnosti cargo-partner, ve svém úvodním projevu uvedl: „Po založení naší centrály na vídeňském letišti v roce 1983 jsme byli mezi prvními rakouskými společnostmi, které po pádu železné opony rozpoznaly tržní potenciál východní Evropy. Tím začala naše expanze na další letiště v tomto regionu, včetně Bulharska. Před dvěma desetiletími jsme si uvědomili strategický význam Bulharska, kdy letiště v Sofii hraje klíčovou roli pro naši celoevropskou distribuci. Zatímco čelíme současným výzvám digitalizace a globalizace, jsme i nadále odhodláni vytvářet podmínky pro růst, inovace a spolupráci v dynamickém logistickém prostředí východní Evropy.“

Bulharsko: od letecké přepravy po komplexní logistická řešení

Společnost cargo-partner byla v Bulharsku založena v říjnu 2003 se zaměřením na leteckou přepravu a brzy přidala specializované služby, jako je přeprava živých zvířat, charter, EMERGENCY a palubní kurýrní řešení. V roce 2018 společnost vstoupila do podnikání v odvětví skladů vybudováním vlastního moderního iLogistického centra v Sofii s kapacitou 22 000 paletových míst. V současné době je společnost cargo-partner předním poskytovatelem letecké přepravy v Bulharsku (podle statistik leteckých společností) a nabízí celou řadu řešení v oblasti letecké, námořní a pozemní přepravy a skladování.

Slovensko: ideální napojení na intermodální síť

Ještě o deset let starší společnost cargo-partner Slovakia se svými zákazníky v červnu v Bratislavě oslavila své 30. výročí. Slovenská pobočka byla založena v roce 1993 s pouhými dvěma zaměstnanci. Dnes má více než 200 zaměstnanců, čtyři kanceláře a dva moderní sklady v Bratislavě a Dunajské Stredě o celkové rozloze 26 400 m². Druhý z nich má přímé napojení na železniční terminál METRANS, což umožňuje rychlou překládku. V letošním roce získala společnost cargo-partner na Slovensku od společnosti Dun & Bradstreet kreditní rating AAA Platinum Excellence poté, co se již pět let po sobě umístila mezi nejdůvěryhodnějšími společnostmi v zemi.

Česká republika: speciální odborné znalosti v oblasti logistiky s řízenou teplotou

Ve stejném měsíci uspořádal tým společnosti cargo-partner v České republice také akci pro zákazníky u příležitosti 30. výročí svého působení v této zemi. Dnes společnost nabízí nejen odborné znalosti v oblasti letecké a námořní přepravy, ale ve svém iLogistickém centru v Dobrovízi u Prahy s více než 12 500 m² skladovacích prostor může také zajišťovat skladování s řízenou teplotou. Místní dceřiná společnost nedávno získala osvědčení AAA Gold Excellence vyhrazené společnostem, které po tři po sobě jdoucí roky od Dun & Bradstreet získaly nejvyšší kreditní rating.

V roce 2023 se společnosti cargo-partner na Slovensku a v České republice připojily k programu HHLA organizovanému společností METRANS a přístavem v Hamburku, jehož cílem je, používáním elektrických lokomotiv na trasách do a z přístavů Hamburk, Bremerhaven a Koper, snížit emise oxidu uhličitého.

Bosna a Hercegovina: po 15 letech stále rychle roste

Společnost cargo-partner byla v Bosně a Hercegovině založena v roce 2008. V letošním roce byla společnost oceněna obchodním časopisem „Poslovne Novine“ jako jedna z nejrychleji rostoucích společností v zemi. Tým v Sarajevu nabízí celou řadu řešení v oblasti letecké, námořní a pozemní dopravy a skladování, včetně celního zprostředkování, se speciálními odbornými znalostmi v oblasti nadrozměrných nákladů, živých zvířat, zboží citlivého na teplotu a nebezpečného zboží.

Turecko: páté výročí a otevření nového skladu

Společnost cargo-partner svou první pobočku v Turecku založila v roce 2018 a nyní nabízí své služby na jedenácti místech v zemi. V červenci společnost v Istanbulu otevřela nový sklad o rozloze 20 000 m². Mezi speciální silné stránky společnosti cargo-partner v Turecku patří zásilky potravin s řízenou teplotou, služby EMERGENCY a služby námořní přepravy na krátké vzdálenosti.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Tel.: +420 235 002 626

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz