cargo-partner dále modernizuje své skladové portfolio v jihovýchodní Evropě

Jako jeden z předních poskytovatelů přepravy a logistiky v jihovýchodní Evropě se cargo-partner tradičně strategicky zaměřuje na tento region. V posledních měsících společnost zmodernizovala své skladové prostory v Chorvatsku, Slovinsku a Turecku.

Rozšíření v Záhřebu: z 12 900 na 17 500 m²

Koncem srpna 2023 společnost cargo-partner rozšířila svůj sklad v Záhřebu o 4 600 m² v důsledku rychle rostoucí poptávky zákazníků v Chorvatsku. Sklad byl otevřen v červnu 2022 a nachází se deset minut od mezinárodního letiště v Záhřebu. Nejnovější rozšíření zvyšuje kapacitu logistického centra z předchozích 12 900 m² na celkových 17 500 m².

Moderní prostory nyní zahrnují 20 000 paletových míst, jakož i mezanin o rozloze 900 m², kde místní tým poskytuje služby e-fulfillmentu a služby s přidanou hodnotou. Kromě krátkodobého a dlouhodobého skladování nabízí sklad v Záhřebu každodenní distribuci palet a balíků do zemí EU a mimo EU, celní sklad a služby celní deklarace. Po rozšíření sklad nyní obsahuje 28 doků pro nákladní auta a tři drive-in brány pro nadrozměrné zásilky.

 

„Jelikož slavíme 40 pozoruhodných let cargo-partner, je důležité uznat neocenitelnou roli, kterou jihovýchodní Evropa sehrála při formování trvalého úspěchu naší společnosti. Tato expanze je důkazem mimořádné cesty, na kterou jsme se vydali spolu s našimi zákazníky a našimi expertními týmy v celém regionu,“ řekl Stefan Krauter, CEO a zakladatel cargo-partner.

Zoran Starcevic, Managing Director cargo-partner v Chorvatsku, uvedl: „Přidaná skladovací kapacita v Záhřebu nám umožní skladovat širší škálu produktů – od potravin po léčiva a různé jiné zboží – a pohotově reagovat na výkyvy trhu a potřeby zákazníků. Expanze tedy nejen posiluje naši pozici na trhu, ale posiluje i náš příslib poskytovat našim zákazníkům špičkové produkty a služby.“

Otto Zsivkovits, Regional Director SEE, dodal: „Naše expanze v Záhřebu je součástí našeho strategického plánu na posílení naší stopy v jihovýchodní Evropě, protože tento region má pro cargo-partner nesmírný význam. V tomto kontextu Záhřeb slouží jako brána spojující východní a západní Evropu. Jak pokračujeme v rozšiřování naší sítě, profitujeme z rostoucí synergie mezi našimi logistickými centry v Chorvatsku, Slovinsku, Turecku, Bulharsku, Srbsku a Bosně a Hercegovině.”

Střecha dodává čistou energii v Lublani

Začátkem srpna nainstaloval cargo-partner na střechu svého iLogistics Center Lublaň fotovoltaický systém s 1192 panely. Systém vyrobí odhadem 575 MWh energie ročně, což pokryje 34 procent spotřeby energie cargo-partner ve Slovinsku. Kromě toho solární elektrárna ušetří 146 tun CO₂ ročně, což odpovídá výsadbě 6 698 stromů. iLogistics Centrum Lublaň bylo otevřeno v roce 2019 a rozšířeno v roce 2022, čímž se jeho celková kapacita zvýšila z 25 000 m² na 39 100 m².

Nové iLogistics Centrum v Istanbulu

V červenci 2023 otevřel cargo-partner nové iLogistics centrum s 20 000 m² skladových prostor v Istanbulu. Zařízení s 25 000 paletovými místy a 17 nakládacími doky poskytuje ideální podmínky pro celní skladování, manipulaci s nadrozměrným zbožím a high-tech produkty, rychlou překládku a distribuci, jakož i komplexní služby elektronického plnění včetně místa vyzvednutí a vrácení balíku. Kromě skladových prostor se v budově nacházejí také moderní kancelářské prostory, které poskytují novou provozní základnu pro centrálu cargo-partner v Turecku.

Silná síť skladů v jihovýchodní Evropě

Kromě těchto nedávných expanzí má cargo-partner dlouho solidní síť skladů v jihovýchodní Evropě. V Bulharsku nabízí logistické centrum iLogistics Center Sofia 22 000 paletových míst na 16 700 m². V Srbsku má cargo-partner strategicky umístěný sklad v blízkosti letiště v Bělehradě s 8 000 m² skladovacích prostor. V Bosně a Hercegovině provozuje cargo-partner sklad o rozloze 1 000 m², ke kterému společnost nedávno přidala samostatnou plochu 300 m² pro dočasné celní skladování.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2022 dosáhla obratu přes 2,06 miliardy eur a v současné době zaměstnává více než 4000 zaměstnanců po celém světě.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz