cargo-partner podporuje pomoc při zemětřesení v Turecku

Jelikož Turecko pořád pracuje na obnově a zotavování se ze zemětřesení, které tuto zemi zasáhlo počátkem února, společnost cargo-partner podnikla aktivní kroky na podporu místních záchranných činností.

Katastrofální zemětřesení, které se odehrálo v Turecku a Sýrii 6. února 2023, si vyžádalo více než 50 000 životů, zničilo tisíce domovů a způsobilo zmatek v místní infrastruktuře, přičemž mnozí lidé zůstali bez domova a odříznutí od životně důležitých zdrojů. Když se vedení společnosti cargo-partner v Turecku dozvědělo o katastrofě a její důsledcích, společně s vrcholovým vedením společnosti okamžitě začali zkoumat možnosti podpory místních záchranných a pomocných akcí.

„V katastrofických situacích, jako je tato, jsou rychlé reakce klíčové,“ řekl Kursad Tanriverdi, jednatel cargo-partner v Turecku. "To je důvod, proč jsme konali okamžitě, ale ne bez koordinace našeho úsilí s ověřenými charitativními a neziskovými organizacemi, aby jsme zaručili, že naše pomoc půjde tam, kde je to nejvíce potřebné."

Jako první krok společnost připravila několik kamionů k dodání urgentně potřebného zboží, jako je voda, jídlo, přikrývky a hygienické potřeby do těžko postižených měst Adana a Antakya. Jen několik dní po zemětřesení společnost vyslala 14 kamionů s humanitárním zbožím včetně 20 kontejnerových domů, 20 stanů, elektrických generátorů, nářadí, matrací a přikrývek, balené vody a různých potravin. Jelikož cargo-partner patří mezi nejsilnější speditéry na jihu Turecka, společnost využila vlastní místní síť a odborné znalosti na zabezpečení rychlého a spolehlivého dodání tohoto urgentně potřebného nákladu.

Poskytovatel logistiky hledal další možnosti pomoci a spolupracoval s Advantage Austria Türkiye na podpoře vyslání rakouské jednotky na pomoc při katastrofách (AFDRU) do Adany. Kontingent zahrnoval vojenský personál, inženýry, pohotovostní lékaře, psychology, analytickou laboratoř a 25 tun materiálu. cargo-partner podpořil iniciativu zabezpečením kamionové dopravy a spojením s agentem pozemní obsluhy letiště Adana při vykládce letadla se záchranným vybavením v Adaně.

Krom těchto iniciativ managementu cargo-partner, chtěli i zaměstnanci z celého světa nabídnout pomoc ve formě finančních darů. Aby se zabezpečilo, že tyto prostředky budou použity co nejefektivněji, zřídil cargo-partner speciální účet pro dary od zaměstnanců. Do dnešního dne na něm cargo-partner nashromáždil kolem 200 000 eur, které darovali kolegové, jako i vedení cargo-partner. Tyto prostředky byly použity na pomoc těm, kteří byli přímo postiženi zemětřeseními v Turecku a i na podporu všeobecných záchranných aktivit.

Tím však úsilí společnosti neskončilo. Týden po odeslání prvních 14 kamionů společnost dodala více než 20 dalších kontejnerových domů na různá místa v některých z nejvíce postižených oblastí. Nakonec cargo-partner zorganizoval i dodávku stanu s rozlohou 405 m², který byl postaven v přístavním městě Iskenderun na jihu Turecka. Ve stanu se nyní nachází kuchyň a noclehárna pro lidi, kteří přišli o domov v důsledku zemětřesení a používají ho také lékaři na lékařské prohlídky.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vyjádřil soustrast a opětovně potvrdil svůj závazek podporovat další snahy o obnovu: „Byli jsme hluboce zarmouceni, když jsme se dověděli o ničivých zemětřeseních v Turecku a Sýrii a neváhali jsme nabídnout pomoc. Obnova je dlouhý proces a před námi je ještě hodně práce, ale je povzbuzující vidět, že tak mnoho lidí v této krizi pomáhalo a jsem vděčný, že jsme jako cargo-partner mohli přispět. Nadále zůstaneme v úzkém kontaktu s naším týmem v Turecku, aby jsme nabídli cílenou podporu tak dlouho, jak to bude potřebné.“

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a odhadem 2,05 miliardy eur v roce 2022 a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

Website | Trendletter

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz