Návrat k železniční Hedvábné stezce s cargo-partner

Po „turbulentní“ covidové době a přerušení železniční přepravy v důsledku války na Ukrajině se cargo-partner znovu naplno vrátil „na koleje“. Železniční přeprava z Asie po Hedvábné stezce se opět těší přízni klientů, kteří potřebují svoje zboží doručit rychleji než po moři a zároveň nechtějí investovat do nákladnější letecké přepravy.

Společnost cargo-partner byla u počátků rozvoje Nové hedvábné stezky, aktivní je na ní od roku 2011. Po problémech s přetížením kapacit a rostoucími cenami se železniční cesta z Číny do Evropy opět stává lákavou a nákladově zajímavou alternativou nejen k námořní, ale díky konsolidaci zakázek i k letecké přepravě. „Železniční přeprava z Číny se vrátila do normálu a znovu nabízí veškeré benefity z předcovidové doby. V prvé řadě je to opět spolehlivost a rychlost, znovu dokážeme nabídnout  přepravní dobu mezi terminály v rozmezí 14 až 18 dnů, což je zhruba polovina proti námořní přepravě,“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v České republice. Došlo také k poklesu cen a je i dostatek volných kontejnerů. Důležitým benefitem železniční dopravy je také její ekologičnost.

Konsolidace zásilek

Vedle celokontejnerové přepravy zboží (FCL) cargo-partner nabízí svým zákazníkům i kusovou přepravu zásilek (LCL). Ve spolupráci s čínskými kolegy totiž zajišťuje konsolidaci zboží už od 1m3. „Prakticky z jakéhokoliv místa v Číně dokážeme svézt zásilky do našich konsolidačních skladů v blízkosti dvou hlavních terminálů v Šanghaji a Šen-čenu, odkud jezdí každý týden vlak do polských Małaszewic, s následným svozem do Brwinówa u Varšavy nebo do Wysogotowa u Poznaně. Zde máme vlastní dekonsolidační sklady, odkud zboží kyvadlově vozíme do Brna a odtud dále do Prahy nebo i Vídně,“ popisuje trasu Jiří Jelínek a dodává. „Díky vlastnímu přímému servisu se zásilky po cestě nepřekládají, co snižuje riziko poškození a klienti mohou profitovat z end-to-end řešení z jednoho zdroje“. S rostoucí poptávkou se počítá s tím, že vlaky z Číny budou časem opět jezdit přímo do České republiky, jak tomu bylo před covidem.

Nový LCL servis z Asie do Evropy přes Rotterdam

I přes rostoucí podíl železniční přepravy však stále míří většina zboží z Číny do Evropy po moři. Aby předcházel problémům s přetížením v německých přístavech, zavedl poskytovatel logistiky nové týdenní LCL služby z klíčových asijských bran jako je Šanghaj, Šen-čen a Nhava Sheva do západní Evropy přes přístav v Rotterdamu. V porovnání s tranzitem přes Hamburk a Bremerhaven nové služby umožňují flexibilnější plánování a značnou časovou úsporu.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a odhadem 2,05 miliardy eur v roce 2022 a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

 Website | Trendletter

Copyright_cargo-partner

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz