cargo-partner spouští nové LCL služby z Asie do západní Evropy přes Rotterdam

Mezinárodní poskytovatel přepravy a logistiky opět rozšířil svoji škálu LCL řešení. Představil nový týdenní sběrný servis námořní přepravy z Číny a Indie do Rotterdamu, který obsluhuje různé destinace v západní Evropě.

Jelikož přístavy a sklady v severní Evropě stále čelí častým přetížením a problémům se službami, společnost cargo-partner uznala potřebu poskytnout svým zákazníkům větší flexibilitu a rozšířit nabídku služeb v regionu. V rámci boje proti těmto výzvám zavedl poskytovatel logistiky nové týdenní služby LCL z klíčových asijských bran Šanghaj, Shenzhen a Nhava Sheva do západní Evropy přes přístav v Rotterdamu. Nové služby umožňují flexibilnější plánování a značnou úsporu času v porovnání s tranzitem přes hlavní německé přístavy.

„Mnozí naši zákazníci v současnosti čelí tlaku na náklady a hledají spolehlivé řešení pro své importované zásilky z Asie – zejména pro destinace v západní Evropě, které jsou obvykle velmi konkurenceschopné,“ vysvětluje Felix Miletich, Corporate Director Product Management Sea Cargo LCL v cargo-partner. „Našim LCL servisem přes Rotterdam můžeme poskytnout stabilní alternativu k přeplněným přístavům v severní Evropě a dosáhnout synergie na poslední míli pro zásilky různého původu.“

Po dekonsolidaci ve vyhrazeném skladu v Rotterdamu profitují zákazníci z fixních odjezdů kamionů nejméně jednou týdně pro dodávky po celé Evropě. Zatímco servis se zaměřuje zejména na země západní Evropy jako je Německo, Belgie, Švédsko, Spojené království, Irsko a Španělsko, může poskytnout zajímavou alternativu i pro zákazníky ve středoevropských destinacích jako je Rakousko, Itálie, Slovinsko, Slovensko, Maďarsko a Česká republika.

Jeden z mnoha vlastních sběrných servisů cargo-partner

Servis přes Rotterdam je jednou z mnoha konsolidačních služeb námořní přepravy, které jsou plně kontrolovány společností cargo-partner, čímž se zajišťuje vysoká flexibilita a minimální riziko škod pro zákazníky poskytovatele logistiky. Door-to-door řešení od cargo-partner zahrnují pre- a on-carriage, celní odbavení a komplexní logistické služby prostřednictvím evropské sítě skladů společnosti.

Populární spojení z Asie do Evropy přes Pireus, Gdaňsk a Gdyni

V loňském roce přibylo do portfolia cargo-partner několik vlastních LCL linek, které úspěšně provozuje na týdenní bázi. Jako alternativa k železniční přepravě po nové Hedvábné stezce vzniklo expresní spojení ze Šanghaje přes řecký přístav Pireus s dekonsolidací v jejích skladech v Dunajské Stredě a Sofii. Spolehlivou vstupní branou pro zásilky z Číny se stal také polský přístav Gdaňsk, který umožňuje rychlou distribuci v rámci CEE regionu, zejména pro klienty z České republiky, Slovenska a Maďarska. Pro zásilky z Indie poskytovatel logistiky využívá i další polský přístav, Gdyni, kam směřuje přímá sběrná linka z Nhava Shevy s dekonsolidací ve skladu cargo-partner v Brwinówě u Varšavy.

Strategické zaměření na LCL a západní Evropu

Jako jeden z předních poskytovatelů LCL přepravy ve střední a východní Evropě provozuje cargo-partner své vlastní týdenní konsolidační LCL linky z více než 20 zemí Asie a Východního Středomoří do svého hubu v Lublani. Kromě toho bude společnost pokračovat v obsluze Německa prostřednictvím služby „Adria Express“, která spojuje Asii s Evropou přes Koper, Rijeku a Terst. Další dobře zavedená konsolidační služba LCL, kterou vlastní cargo-partner, spojuje Čínu a Německo po železnici, přičemž Duisburg využívá jako regionální bránu pro dopravu východním a západním směrem.

Při pohledu do budoucnosti se poskytovatel logistiky strategicky zaměří na posílení své sítě v západní Evropě, přičemž nová LCL služba přes Rotterdam představuje jen jeden aspekt rostoucího portfolia cargo-partner nebo řešení letecké, námořní, silniční dopravy a skladování v regionu.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a odhadem 2,05 miliardy eur v roce 2022 a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Website | Trendletter

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz