cargo-partner: Velkolepé otevření iLogistického centra u letiště Lublaň

Ve čtvrtek 15. prosince uspořádala společnost cargo-partner akci pro zákazníky na oslavu oficiálního otevření nových prostor svého skladu v Lublani. Nová budova navyšuje celkovou kapacitu logistického centra z 25 000 m² na 39 100 m². Zvláštní atrakcí slavnostního otevření bylo simulované doručování balíků dronem s využitím přistávacího portu pro drony, jenž je součástí nového objektu.

V roce 2019 otevřela společnost cargo-partner svůj logistický komplex v bezprostřední blízkosti letiště Lublaň, jeden z největších ve skupině cargo-partner a v regionu. Díky rychlému obchodnímu růstu a zvýšené poptávce na trhu dosáhl sklad své kapacity během jednoho roku, což vedlo k jeho rozšiřování dříve, než se původně plánovalo.

V lednu 2022 byla zahájena výstavba nového skladového zařízení, jímž se celková kapacita zvýšila na 39 100 m². Dokončena byla za jedenáct měsíců a vedla ji společnost architektů Protim Ržišnik Perc. Tato investice ve výši 12 milionů eur vytvoří 30 nových pracovních míst v týmu společnosti cargo‑partner ve Slovinsku. Nové zařízení bylo dokončeno na konci listopadu a následovalo oficiální otevření dne 15. prosince 2022.

O objektu

Díky kombinaci obou budov nyní iLogistické centrum poskytuje celkem 48 000 paletových míst ve čtyřech různých regálových systémech. Moderní klimatizační systémy zajišťují udržování aktivního teplotního režimu +15 až +25 °C v celém prostoru skladu, kde je k dispozici krátkodobé i dlouhodobé skladování. Díky své flexibilní konstrukci je zařízení ideální pro rychlou překládku, skladování nadrozměrného zboží, multimodální služby a high-tech logistická řešení. Logistické centrum má nyní 59 nakládacích doků pro všechny typy vozidel, což umožňuje efektivní tok zboží a rychlou distribuci v širším regionu.

Část nového zařízení je navržena speciálně pro služby fulfillmentu, včetně místa vyzvednutí a vrácení balíkových zásilek. Kromě toho se v budově nachází také moderní kancelářské prostory, které jsou k dispozici k pronájmu. „Nově vybudovaný objekt nabízí dodatečné skladovací kapacity, jež v současnosti na trhu velmi chybí. Zároveň poskytujeme komplexní služby fulfillmentu a online prodejcům poskytujeme veškerou technologickou a IT podporu, kterou potřebují,“ řekl pan Viktor Kastelic, generální ředitel společnosti cargo-partner Slovenia.

Slavnostní otevření nové budovy

Akce u příležitosti otevření se zúčastnilo kolem 300 hostů, včetně velvyslankyně Rakouské republiky ve Slovinsku, paní Elisabeth Ellison-Kramer. Pan Stefan Krauter, CEO společnosti cargo‑partner, oslovil publikum a sdílel svou radost z úspěchů společnosti ve Slovinsku: „Gratuluji týmu cargo-partner ve Slovinsku k vynikající práci, kterou odváděl po celé ty roky. Slovinsko má díky své příznivé geostrategické poloze velký potenciál v logistickém průmyslu a jsem rád, že náš místní tým věděl, jak tento potenciál využít. iLogistické centrum v Lublani upevňuje ve střední a východní Evropě naši silnou síť, dlouholeté odborné znalosti a představuje ideální základ pro náš další růst.“

Při slavnostním přestřižení pásky představila společnost cargo-partner Slovenia ve spolupráci s OneDrone simulaci doručování balíků dronem. Dron přiletěl z blízkého okolí na heliport u nového zařízení a doručil balíček s nůžkami na přestřižení pásky. Hosté v hale měli možnost sledovat přílet dronu na velkoplošných obrazovkách prostřednictvím přímého přenosu. Touto ukázkou naznačila společnost cargo-partner nepříliš vzdálenou budoucnost doručování balíkových zásilek.

Strategické rozšíření potenciálu globální logistiky

Společnost cargo-partner působí ve Slovinsku od roku 1996 a v současnosti má více než 130 zaměstnanců ve dvou lokalitách: Brnik a Koper. Skupina cargo-partner investovala v posledních letech značné prostředky do rozvinutí svého celosvětového logistického potenciálu. Kromě zvýšení skladovací kapacity v blízkosti letiště Lublaň patří mezi nejnovější investice této společnosti nová logistická centra v Záhřebu a Istanbulu a také rozšíření kapacity v Číně.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz