Předběhněte konkurenci – s bohatými barvami a HDR Pátá generace AGON se rozšiřuje o 270Hz/240Hz QHD modely využívající Fast IPS-QD a VA panely

AGON by AOC – jedna z předních značek v oblasti herních monitorů[1] a IT příslušenství – představuje dva nové modely ze své zcela nové řady AGON 5: 27″/68,6 cm AGON AG275QZ/EU je vybaven panelem Fast IPS s vrstvou Quantum Dot pro reprodukci 1,07 miliardy barev v kombinaci s obnovovací frekvencí 240 Hz (přetaktovatelnou na 270 Hz), dobou odezvy 1 ms GtG, respektive  0,5 ms MPRT. Jeho dostupnější sourozenec, 27″ AGON AG275QZN/EU je vybaven panelem Fast VA s vysokým kontrastem, který má také specifikace na úrovni esportů: obnovovací frekvenci 240 Hz, a dobu odezvy 1 ms GtG, respektive 0,5 ms MPRT.

Díky extrémně nízké vstupní prodlevě a rychlé době odezvy zažijí hráči hladký a plynulý herní zážitek s oběma modely. Umožní jim rychleji spatřit a lépe sledovat své protivníky, což jim dá převahu nad konkurencí. Oba monitory jsou skutečně univerzálními modely a mají certifikaci VESA DisplayHDR 400 a podporují HDR10, zajišťující živější, realističtější a plynulejší obraz.


Zvyšte úroveň své hry

Nejnovější generace monitorů AGON 5 byla poprvé představena v říjnu prostřednictvím dvou 165Hz modelů, které jsou rovněž vybaveny panely Fast IPS nebo Fast VA. Nyní, s obnovovacími frekvencemi 270 Hz u  AG275QZ/EU a 240 Hz u AG275QZN/EU, AGON by AOC posouvá laťku na úroveň esportů. A stejně jako jejich sourozenci s frekvencí 165 Hz se i tyto nové modely prodávají v obalech z papírových polštářů, které jsou 100% recyklovatelné.

Monitory AG275QZ/EU a AG275QZN/EU mají ve srovnání s předchozími modely AOC AGON přepracovaný design s uhlazenějším a čistším vzhledem. Díky ze tří stran bezokrajovému designu jsou ideální pro umístění v sestavách s více monitory. Kovová základna jejich prémiového stojanu má menší půdorys na stole, takže tyto monitory mohou využívat i kompaktní herní stanice. Kromě toho jsou stojany výškově nastavitelné a nabízejí možnost otáčení o 90 stupňů (pivot), natáčení do stran a naklápění. Monitory jsou tedy ergonomické a mimořádně vhodné pro náročné hraní, ať už doma nebo na pódiu v rámci turnajů. Díky vestavěnému otvoru pro vedení kabelů ve stojanu a vestavěnému napájecímu zdroji eliminují tyto modely nepořádek na stole a umožňují hráčům soustředit se na daný úkol. Oba modely také mají vestavěný 4portový USB hub (USB 3.2 Gen 1), takže uživatelé mohou snadno připojit své periferie, joysticky nebo ovladače.

Monitor AOC AG275QZ/EU využívá panel Fast IPS s vrstvou Quantum Dot, která zlepšuje přesnost barev a rozšiřuje barevný gamut pro reprodukci bohatých a sytých barev, specifikovaných s 10bitovou barevnou hloubkou a 1,07 miliardami barev. Díky velkému pokrytí 99,9 % AdobeRGB, 100 % sRGB a 97,5 % DCI-P3 je AG275QZ/EU mimořádně vhodný pro tvůrce obsahu, Youtubery a streamery živého obsahu. Monitor také podporuje VESA DisplayHDR400 a HDR10 pro reprodukci obsahu s vysokým dynamickým rozsahem. Jeho nativní obnovovací frekvenci 240 Hz lze snadno přetaktovat z OSD monitoru na 270 Hz, což z něj dělá jeden z nejrychlejších QHD modelů na trhu. Kombinace obnovovací frekvence 270 Hz s nízkou dobou odezvy a ostrého rozlišení QHD (2560 x 1440) naznačuje, že tento monitor zůstane relevantní i v nadcházejících letech.

Oproti tomu monitor AOC AG275QZN/EU je vybaven Fast VA panelem s 16,7 miliony barev a vyšším kontrastem (3000:1) než varianta IPS-QD, takže tento model vyniká při tmavém, zastíněném obsahu obrazovky, reprodukuje bohaté a hluboké černé barvy. AG275QZN/EU je také certifikován na VESA DisplayHDR400, podporuje HDR10 a nabízí skvělé pokrytí gamutu 89,3 % AdobeRGB, 99,7 % sRGB a 89,9 % DCI-P3.

Jak pro IPS (AG275QZ/EU), tak pro variantu VA (AG275QZN/EU), režimy multipixelového overdrive umožňují těmto monitorům dosáhnout působivé doby odezvy 1 ms GtG a funkce Motion Blur Reduction (MBR) může zkrátit vnímanou dobu odezvy na pouhých 0,5 ms MPRT. Oba modely jsou vybaveny technologií Adaptive-Sync, což znamená, že podporují běžné implementace proměnné obnovovací frekvence, která eliminuje trhání nebo zadrhávání obrazovky. Navíc v Konzolovém módu lze tyto modely používat s konzolami nejnovější generace v režimu 2560x1440@120 Hz, kdy mohou přijímat signál 4K a snížit rozlišení na 2560x1440, zatímco je povolena vysoká obnovovací frekvence.

Obsáhlé OSD menu lze ovládat s joystickem nebo softwarem AOC G-Menu. Umožňuje uživatelům měnit nastavení barev/jasu a kalibrovat je k dokonalosti, a nabízí herní nebo komfortní funkce, jako je překrytí zaměřovače (nitkového kříže), ovládání stínů nebo režim Low Blue.

Monitory AGON AG275QZ/EU a AGON AG275QZN/EU budou dostupné od listopadu 2022 za doporučené koncové ceny 18 739 Kč (769 Eur) a 13 379 Kč (549 Eur).

 

1 IDC Quarterly Gaming Tracker - Gaming Monitor 2021 Q4

 


 

O společnosti AOC

Společnost AOC, která byla založena v roce 1967, je přední světovou značkou v oblasti monitorů a IT příslušenství a dceřinou společností TPV Technology Limited, největšího výrobce LCD na světě. Komplexní portfolio AOC nabízí perfektní monitor pro každou potřebu, ať už pracovní nebo osobní. Monitory AOC nabízejí vynikající zážitek ze sledování zabalený do vynikajících designů.

 

Sub-značka AOC, AGON by AOC, nabízí jedno z nejsilnějších portfolií vysoce výkonných herních monitorů na světě a kompletní ekosystém herního příslušenství seskupeného do tří kategorií: AOC GAMING pro běžné hráče, AGON pro soutěžní hráče a AGON PRO určenou pro nadšence do esportů a profesionální esportovce. Od roku 2020 je AGON by AOC jednou z předních značek v oboru herních monitorů a nejlepší volbou hráčů z celého světa.

Další informace najdete na oficiálních stránkách AGON by AOC nebo sledujte AGON by AOC na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

 

 

[1] IDC Quarterly Gaming Tracker - Gaming Monitor 2021 Q4

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz