cargo-partner prosazuje trvale udržitelné skladování v celé Evropě

Mezinárodní poskytovatel logistiky neustále podniká kroky ke zvýšení ekologické udržitelnosti svých skladových operací. Od celodřevěného skladu v Rakousku až po železniční propojení ve skladu na Slovensku, cargo-partner dokazuje, že efektivní logistické procesy prospívají nejen jeho zákazníkům, ale také životnímu prostředí.

Když cargo-partner v roce 2018 otevřel své celodřevěné iLogistics Centrum Fischamend na 12 500 m² nedaleko vídeňského letiště, vyslala společnost do odvětví silný signál z hlediska udržitelné architektury a zelené logistiky. Na stavbu se použilo 4 200 m³ dřeva, což vedlo ke snížení CO₂ o 8 400 t ve srovnání s běžnými stavebními materiály. Úsilí poskytovatele logistiky tam však neskončilo a cargo-partner nadále pracuje na snižování uhlíkové stopy při svých operacích. Není tedy překvapující, že kanceláře a sklady cargo-partner v Rakousku získávají od roku 2017 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.

Stefan Krauter, CEO cargo-partner, zdůrazňuje: „Pokud jde o udržitelnost, naše práce není nikdy hotová. Minimalizace našeho vlivu na životní prostředí je nejvyšší prioritou a neustálým úsilím celé naší společnosti. Naše iLogistics Centra ve Fischamendu a Dunajské Strede jsou jen dva příklady, které demonstrují, že efektivní logistické procesy se mohou často promítnout do nižší uhlíkové stopy.“

Slovensko: Méně CO díky železničnímu terminálu

V Dunajské Strede cargo-partner provozuje iLogistics Centrum o rozloze 17 400 m², které je přímo propojeno se železničním kontejnerovým terminálem METRANS. Toto spojení poskytuje jedinečnou výhodu, neboť kontejnery již není potřeba dopravovat do skladu kamionem. Namísto toho společnost cargo-partner používá speciální vysokozdvižné vozíky k vykládání kontejnerů přímo z vlaku do skladu prostřednictvím vyhrazených nakládacích doků. Tím, že se cargo-partner vyhne silniční dopravě do samostatného hubu, dosáhne výrazného snížení emisí uhlíku

Jelikož terminál METRANS poskytuje ideální spojení s přístavy Hamburk a Bremerhaven na severu, stejně jako Koper a Rijeka na jihu, stále více zákazníků využívá tento pohodlný uzel. Od ledna do července 2022 se ve skladu cargo-partner v Dunajské Strede zpracovalo celkem 1 200 TEU sběrných kontejnerů, což v přepočtu znamená ušetřených 132 000 km nebo 40 000 litrů nafty. Při průměrných 966 gramech CO₂ na kilometr to znamená, že manipulací zásilek v Dunajské Středě se ušetřilo 127 193 kg CO₂.

Slovinsko: V roce 2023 nás čekají dny na solární energii

Od otevření iLogistics Centra Lublaň v roce 2019 poptávka zákazníků daleko převýšila původní očekávání společnosti cargo-partner, což ji přimělo zahájit rozšiřování prostory dříve, než bylo plánováno. Další skladová budova, která bude otevřena v listopadu, zvětší skladové prostory ze současných 25 000 m² na celkových 39 100 m². Aby byl tento růst nejen ekonomicky, ale také environmentálně udržitelný, cargo-partner plánuje v roce 2023 modernizovat zařízení instalací velkého fotovoltaického systému na střeše. „Elektrárna“ vyrobí 575 MWh ročně, čímž pokryje 34 % spotřeby energie společnosti a výsledkem bude každoročně ušetřeno 273 metrických tun CO₂.

Chorvatsko: Začněte nejlépe v moderním zařízení

Při investicích do nových skladových prostor si cargo-partner vybírá lokality, které splňují nejnovější standardy s ohledem na udržitelnost životního prostředí. To byl i případ nového skladu cargo-partner v Záhřebu s 12 900 m² skladových prostor, který zahájil provoz začátkem letošního roku. Budova je certifikována podle BREEAM, mezinárodně uznávaného standardu pro udržitelnou výstavbu a provoz budov. BREEAM hodnotí faktory, jako je spotřeba energie a vody, zdraví a blahobyt, znečištění, doprava, materiály, odpad, ekologie a procesy řízení. Budova je plně vybavena LED osvětlením a na střeše má 6 028 solárních panelů, které vyprodukují odhadem 2 338 MWh ročně.

V rámci neustálého úsilí společnosti cargo-partner zvýšit udržitelnost logistických operací plánuje v blízké budoucnosti posílit své fotovoltaické systémy i několik dalších poboček v Evropě. Patří sem sklady společnosti ve Fischamendu, Lublani, Dunajské Strede, Bratislavě, Sofii a Bělehradě. Slovy Stefana Krautera: „Probíhající globální klimatická krize je možná nejdůležitější výzvou naší doby. Budeme i nadále podporovat environmentální iniciativy a implementovat udržitelné technologie, abychom se dopracovali k lepšímu zítřku.“

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 4000 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Tel.: +420 235 002 626

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz