cargo-partner otevírá druhou řeckou kancelář v Pireu

Nová pobočka v největším námořním přístavu Řecka doplňuje rozsáhlou síť cargo-partner v jihovýchodní Evropě a nabízí námořní, letecká a silniční „door-to-door“ řešení. Strategická poloha přístavu umožňuje společnosti cargo-partner dosáhnout rychlejší tranzitní časy pro importní zásilky z a na Balkán.

Půl roku poté, co společnost vstoupila do Řecka s kanceláří v přístavu Thessaloniki /Soluň/, nyní otevřel cargo-partner druhou řeckou kancelář v přístavu Pireus. Tým cargo-partner zde nabízí komplexní služby námořní, letecké a silniční dopravy se zvláštním zaměřením na řešení FCL a LCL v námořní dopravě. Kancelář je v provozu a již vyřizuje první objednávky zákazníků.

„Pireus je centrem mezinárodního obchodu, protože jeho poloha nabízí jedinečné výhody a je vstupní branou do hlavního města Řecka, Atén. Rozšíření našeho působení do Pirea bylo dalším logickým krokem v naší strategii růstu,“ řekl Kostas Polatidis, jednatel cargo-partner v Řecku.

Pireus je největším přístavem v Řecku a druhým největším přístavem ve Středozemním moři, přičemž v roce 2021 prošlo jím 5,3 milionu TEU nákladu. Přístav přímo obsluhuje přibližně 6,5 milionu lidí žijících ve středních a jižních regionech Řecka, jakož i na řeckých ostrovech.

Nová kancelář v Pireu je součástí strategické expanze společnosti cargo-partner v jihovýchodní Evropě. V březnu 2021 otevřel poskytovatel logistiky svou první kancelář v Severním Makedonii, po níž následovala v říjnu 2021 první řecká kancelář v Soluni. Přítomnost cargo-partnera v Pireu nyní umožňuje rychlejší zpracování importních zásilek a spojuje tuto důležitou bránu se stávající logistickou sítí v Evropě.

„Door-to-door“ řešení přes rozsáhlou silniční síť v jihovýchodní Evropě

Využitím svých týdenních služeb silniční přepravy umí cargo-partner dosáhnout tranzitní časy z Pirea do jihovýchodní a střední Evropy jeden až pět dní. Sklady poskytovatele logistiky v Sofii a Bělehradě slouží jako ideální distribuční uzly.

"Naléhavé zásilky na Balkán se často vykládají v Pireu a následně se přepravují kamionem do konečného cíle, čímž lze dosáhnout rychlejších přepravních časů v porovnání s jinými přístavy," vysvětlil Kostas Polatidis. Přístav Pireus je navíc přímo propojen s mezinárodním letištěm v Aténách a poskytuje možnost celosvětové přepravy zboží leteckou přepravou.

Pobočka Pireus slouží celé řadě průmyslových odvětví. Místní tým cargo-partner má speciální odborné znalosti v oblasti přepravy potravin s kontrolovanou teplotou, jako je ovoce a zelenina, které tvoří velkou část řeckého vývozu. Dalším důležitým exportním zbožím jsou stavební materiály, farmaceutické výrobky, stroje, hliník a plasty. V dovozu jsou nejvýznamnějšími odvětvími stroje, elektrické a elektronické komponenty, jakož i domácí potřeby a oděvy.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.8 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 3900 zaměstnanců.


Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz