cargo-partner pomáhá klientům zefektivnit skladovou logistiku

Mezinárodní poskytovatel přepravních a logistických služeb cargo-partner se v rámci svého strategického zaměření na skladování nesoustředí jen na logistiku potravin. Ve svém skladě v Brně nově poskytuje logistické služby pro světoznámého výrobce profesionálního nářadí. V Dobrovízi u pražského Letiště Václava Havla zajištuje logistiku a skladování pro dodavatele keramických obkladů s FYTO certifikací přímo ve skladu.

Komplexní logistický balík v Brně pro výrobce nářadí

Logistické centrum cargo-partner v Brně si vybral výrobce špičkového profesionálního elektrického, akumulátorového i benzinového ručního nářadí a jeho příslušenství. Denně zde cargo-partner přijímá zboží z Polska - z centrálního skladu klienta pro Evropu, který provozuje polská pobočka cargo-partner, plus zboží přímo z továren v Evropě, například z Rumunska. „Pracujeme se stovkami artiklů, které se často liší pouze jedním písmenem v kombinovaném číselně-písemném kódu zboží. Také se musíme vypořádat s různorodým objemem zakázek v jednotlivých dnech“ říká Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Česku.

FYTO kontrola přímo ve skladu

Pro významného dodavatele keramických obkladů zajišťuje cargo-partner námořní celokontejnerovou přepravu (FCL) z Asie do svého iLogistics Centra Praha. Vzhledem k tomu, že se jedná o dovoz ze třetích zemí mimo EU, je třeba na přepravních paletách provést dovozní „FYTO kontrolu dřevěných obalů“ a získat FYTO certifikát. „Od Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského jsme v minulém roce získali povolení k provádění této kontroly přímo v našem skladu v Dobrovízi u Prahy. Stali jsme se teprve druhým místem v České republice, které má oprávnění nechat zboží zkontrolovat ve vlastních prostorech, díky čemuž můžeme klientům nabídnou rychlejší a cenově efektivnější dodání.” upřesňuje Jiří Jelínek.  Běžně se totiž tato kontrola provádí v místě vstupu do EU, v tomto případě v přístavu. Krom toho se cargo-partner postará o celní projednání, třídění a administraci objednávek, včetně těch z e-shopu a zboží dále distribuuje do hobby marketů nejen v Česku, ale i v zahraničí.

Uskladnění a dodání nábytku pro kulturní památku

Pro klienta, který organizuje komplexní vybavení nábytkem od různých výrobců a designérů, cargo-partner zajistil logistiku v projektu vnitřního vybavení chráněné kulturní památky v Praze Holešovicích. Jiří Jelínek: „Dle potřeb a přání klienta jsme se postarali o skladování nábytku a vybavení a zajišťovali jsme také vyskladňování a převoz do Holešovic. Celkem se během přibližně 80 závozů přepravilo cca 1500 palet.“


O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.806 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 3900 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz