Společnost cargo-partner rozšiřuje kapacitu svých skladů ve Slovinsku

Společnost  cargo-partner spustila „fázi 2“ rozšiřování svého skladu v Lublani dříve, než bylo původně plánováno. Dodatečná skladová budova navýší skladové prostory ze současných 25 000 m2 na celkových 39 100 m2.  Investice v hodnotě 12 milionů eur by měla být plně funkční v listopadu tohoto roku a její součástí bude kromě nejmodernějšího logistického vybavení také přistávací dráha pro drony.

Společnost cargo-partner, jeden z předních poskytovatelů logistiky ve Slovinsku, otevřela své logistické centrum v bezprostřední blízkosti lublaňského letiště v září 2019. Společnost zaznamenala v posledních dvou letech strmý obchodní růst, a to navzdory mnoha výzvám v odvětví logistiky. Vzhledem k vysoké poptávce po skladových prostorech a funkcích podporujících elektronické obchodování a ideální poloze v blízkosti letiště v Lublani se společnost rozhodla předčasně navýšit svou skladovací kapacitu. Rozšíření bylo původně plánováno na období mezi lety 2024 a 2026.

Další kapacity se zaměřením na integrovaná logistická řešení

Výstavba nové skladové budovy na severní straně stávajícího areálu začala v únoru a rozšířením vznikne 30 nových pracovních míst. Nová budova nabídne více než 18 000 paletových míst na třech podlažích o úhrnné ploše14 100 m². Část zařízení bude věnována elektronickému obchodu, včetně „drive-in“ výdejního místa pro osobní vyzvednutí nebo vrácení balíků. A co víc, společnost cargo-partner plánuje postavit přistávací dráhu pro drony přímo u nové části skladu a v blízké budoucnosti bude pracovat na získání požadovaných povolení k provozu.

„Nový sklad nám umožní nabídnout dodatečné skladovací kapacity, jichž je v současnosti na trhu nedostatek. Toto moderní zařízení bude zároveň fungovat i jako centrum pro fulfilment, kde budeme poskytovat veškerou technologickou a IT podporu, kterou online maloobchodníci potřebují,” říká pan Viktor Kastelic, jednatel společnosti cargo-partner ve Slovinsku.

Tato rakouská společnost působí ve Slovinsku od roku 1996 a Slovinsko považuje za jeden z nejdůležitějších uzlů pro své obchodní operace v regionu střední a východní Evropy. Tamní pobočka nabízí kompletní škálu dopravních a logistických služeb ve dvou lokalitách – v Koperu a Lublani – a v současnosti má téměř 140 zaměstnanců.

Rozšíření kapacity v Záhřebu

Společnost cargo-partner otevřela také nové logistické centrum v chorvatském Záhřebu. Nové zařízení se nachází v blízkosti letiště Franjo Tuđmana, přímo u dálnice A11. Sklad zahrnuje 12 000 m² skladového prostoru, 13 500 paletových míst a 900 m² mezipatra, prostor pro cross-dock a vyhrazený prostor pro služby s přidanou hodnotou, jako je vychystávání a balení, zabalení a konsolidace.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.806 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 3900 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz