cargo-partner zaznamenal v roce 2021 rekordní obrat ve výši 1,8 miliardy eur

V náročném tržním prostředí zaznamenal cargo-partner v roce 2021 výrazný nárůst obratu, jakož i nárůst objemu ve všech oblastech svých obchodních aktivit. Úspěšná trajektorie růstu se odráží i v rozšiřování globální sítě poboček a nárůstu skladové kapacity.

Stabilita a flexibilita v náročných časech – tato maxima se ukázala jako vzorec úspěchu pro společnost cargo-partner. Poté, co v roce 2020 celosvětový obrat poprvé překročil hranici jedné miliardy eur, zaznamenal poskytovatel mezinárodní přepravy a logistiky v loňském roce další nárůst. Ve srovnání s referenčním obdobím se obrat společnosti zvýšil o 72 % a v roce 2021 dosáhl více než 1,8 miliardy eur.

Inovativní řešení a rozšíření sítě

CEO Stefan Krauter je spokojen s pozitivním výsledkem: „Včas jsme si uvědomili, co bude během Covid krize důležité a rychle jsme zareagovali přizpůsobením našich interních procesů a portfolia našich služeb. Dále jsme posilovali naši dlouhotrvající přítomnost ve střední a východní Evropě a Asii a pronikli jsme i na strategicky důležité nové cílové trhy otevřením kanceláří ve Spojeném království, Řecku, Severní Makedonii, Austrálii a naposledy v Indonésii. Jdeme tam, kde nás naši zákazníci potřebují, se zaměřením na udržitelný růst naší společnosti a na rozvoj dlouhodobých vztahů s klienty.“

V železniční FCL dopravě zpracoval cargo-partner v loňském roce 15 000 TEU – téměř o 40 % více než v roce 2020, přičemž objemy železniční přepravy LCL vzrostly ze 66 000 na 110 000 m³. I když je služba přes Novou hedvábnou stezku momentálně pozastavena z důvodu ukrajinského konfliktu, cargo-partner poskytuje alternativy prostřednictvím své velmi úspěšné služby „Adria Express Service“ mezi Asií a Koperem, jakož i přizpůsobená charterová řešení. Zásilky námořní přepravy také dosáhly v roce 2021 rekordní úrovně 318 000 TEU, a to i přes napjatou situaci na trhu.

 

Boom v letecké přepravě a růst silničních přeprav a skladové logistiky

Poskytovatel logistiky dosáhl jednociferného nebo dvouciferného růstu ve všech oblastech z hlediska objemu, ale největším tahounem prodeje byly historicky vysoké přepravní ceny. Nejsilnější růst byl zaznamenán v letecké přepravě, kde tonáž za rok 2021 vzrostla z více než 180 000 t na necelých 240 000 t. Tento nárůst o více než 32 % lze připsat zejména rozsáhlé nabídce charterových a nouzových řešení, po kterých je již určitou dobu rostoucí poptávka zákazníků.

Rozšířená nabídka služeb silniční přepravy a skladování společnosti cargo-partner přispěla v roce 2021 k růstu o 19,3 % v segmentu nákladní dopravy/logistiky. Globální skladové prostory vzrostly z 260 000 m² na více než 280 000 m², přičemž cargo-partner investoval do nových skladových kapacit v Německu, Chorvatsku, Slovinsku, Číně, Thajsku a v dalších zemích. Tento růst se samozřejmě odráží i na počtu zaměstnanců: cargo-partner přijal v roce 2021 více než 500 nových zaměstnanců a v současnosti zaměstnává 3 900 lidí ve 40 zemích.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2021 obrat dosáhl 1.806 miliard eur a na jejím úspěchu se podílelo 3900 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz