Skladování potravin a přeprava kusových zásilek s regulací teploty pro B2C segment

Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb cargo-partner se v poslední době zaměřuje také na logistiku chlazených kusových zásilek a přepravu B2C. Své služby zajišťuje z logistických center v Dobrovízi u letiště Praha Ruzyně a v Brně.

Společnost cargo-partner vstoupila do sektoru logistiky potravin již v roce 2019 a za pouhé tři roky si v Česku vybudovala silnou pozici. Vděčí za to i díky strategické poloze svého iLogistics Centra Praha v blízkosti letiště, kde téměř polovinu z celkové kapacity 11 000 m2 tvoří potravinový sklad. V tomto roce do jejího portfolia přibylo logistické centrum v Brně se skladovou plochou 2200 m², které disponuje prostory s ambientní částí v teplotním režimu od 15 do 25 °C. „Z obou center zajišťujeme kompletní fulfillmentové služby kusových zásilek pro koncové klienty pro celou Českou republiku, a to jak velkým nadnárodním společnostem, tak i malým lokálním firmám,“ říká Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Česku.

Doručení pro prémiové řeznictví v rámci jednoho dne

Jedním z klientů je prvotřídní řeznictví v centru Prahy, jehož produkty jsou kvalitní hovězí maso ze zemí Jižní Ameriky, jako jsou Argentina, Uruguay nebo Brazílie. Zákazník si ale na e-shopu může vybrat i maso z USA, Austrálie, Irska nebo z Namibije. Další sortiment tvoří drůbež, zvěřina a vepřové maso a výběrové uzeniny. V nabídce nechybí ani různé omáčky a koření pro grilování. „Klient požadoval dodání koncovým zákazníkům v Praze přímo na adresu v časovém okně 18:00-22:00 v den převzetí zásilky. Požadovaný teplotní režim je 2 až 4°C. Čerstvě přichystané zboží se vyzvedne na prodejně, přes noc se uskladní v chlazené cross-dockové zóně a druhý den se do 24 hodin od doby přípravy doručí na adresu ke koncovému zákazníkovi. Denně takto doručíme 15 až 20 zásilek,“ upřesnil Jiří Jelínek.

Přeprava a uskladnění šťáv a smoothies

Zákazníkem cargo-partner je i významná společnost připravující trvanlivé očistné šťávy a smoothies nápoje. Ty se skládají z ovoce a bylin a jsou nápomocné pro vyčištění organismu a doplnění vitamínů do těla. Společnost cargo-partner zajišťuje dopravu těchto nápojů v teplotním režimu 2 až 8 °C. Než se ale zboží během jednoho doručovacího období, jež probíhá primárně dva týdny na jaře a na podzim, dostane na cca 130 až 150 adres koncových zákazníků po celé ČR, je na 3 až 5 dní skladované v chlazeném potravinovém skladě při kontrolované teplotě do 8 °C.

Distribuce pro lokálního farmáře

Farmář, který má svůj statek a veškeré pastviny v oblasti východních Čech a mimo jiné chová vlastní, u nás velmi ojedinělé plemeno gallowayského skotu, z něhož vyrábí celou řadu produktů, svěřil jejich logistiku do rukou cargo-partner:„Pro tohoto klienta postupně zajistíme veškerou dopravu, aby se mohl soustředit výhradně na chov a na své výrobky. Zákazník si zakládá na velmi pečlivém a individuálním přístupu ke všem koncovým zákazníkům po celé České republice, který zabezpečí naši vyškolení kurýři.” doplnil Jiří Jelínek.  Doprava ze statku probíhá jednou za 14 dní, přičemž počet zásilek přepravovaných v teplotním režim 2 až 4 °C se pohybuje mezi 20 a 30.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. S téměř 40-letými odbornými znalostmi v oblasti informačních technologií a optimalizace dodavatelského řetězce společnost navrhuje služby šité na míru pro širokou škálu průmyslových odvětví, aby vytvořila konkurenční výhody pro své zákazníky na celém světě. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3700 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz