Ztělesnění vysoce výkonných her Porsche Design a AGON by AOC odhalují nový PD32M: prémiový monitor s 4K, 144 Hz a HDR 1400

Exkluzivní lifestylová značka Porsche Design a AGON by AOC – jedna z předních značek v oblasti herních monitorů[1] a IT příslušenství – odhalují nový výjimečný herní monitor: Porsche Design AOC AGON PRO PD32M. Prémiový herní monitor s úhlopříčkou 80 cm (31,5”) se vyznačuje jedinečným designem inspirovaným charakteristikami a detaily sportovního vozu Porsche. Díky kombinaci vysokého výkonu s vynikající kvalitou a precizní povrchovou úpravou se PD32M dokonale hodí pro vysokooktanové soutěžní hraní nejnáročnějších hráčů. Nabízí rozlišení 4K, obnovovací frekvenci 144 Hz a dobu odezvy 1 ms GtG. Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je také vybaven technologií podsvícení MiniLED a podporou DisplayHDR 1400 pro jedinečný vizuální zážitek.

 

„S naším dlouholetým partnerem Porsche Design jsme opět vytvořili ikonický a vysoce výkonný herní monitor, který kombinuje to nejlepší z obou světů. Jako opravdové víceúčelové zařízení přichází PD32M s funkcemi, které osloví zručné a ambiciózní hráče i tvůrce obsahu a umožní jim zvýšit jejich výkon a produktivitu,“ říká Stefan Sommer, Global Head of Marketing ve společnosti TPV.

 

 

„Naším hlavním cílem bylo vytvořit špičkový monitor se sofistikovaným designem a špičkovou technologií. V roce 2020 Porsche Design a AGON by AOC spolupracovaly na PD27, 240Hz QHD herním monitoru, se stojanem připomínajícím klec závodního vozu Porsche. S druhou generací herního monitoru jsme design inspirovaný závody ještě dále rozvinuli. Integruje například designové prvky z volantu a paprsků kol sportovního vozu,“ říká Roland Heiler, Chief Design Officer ve společnosti Porsche Design.

 

Funkční design inspirovaný sportovními vozy

Funkce stojanu PD32M určuje jeho tvar. Pevnost a robustnost jsou klíčovými prvky v herním průmyslu, a proto jsou tyto vlastnosti jemně aplikovány na kryt displeje a stojan z pískovaného hliníku. Kompaktnost je u monitorů také velmi důležitá, a proto design krytu zobrazovacího panelu odpovídá funkčnímu rozložení vnitřních komponent. To má za následek měkké zadní zkosené povrchy vystupující ze samotného panelu směrem k pouzdrům hlavních vnitřních součástí. Jsou zde umístěny samostatné vizuální dutiny, které vedou k různým umístěním konektorů. Kromě toho, aby se vizuálně optimalizovala tenkost panelu, je zadní kryt monitoru po stranách mírně zkosený a vytváří lichoběžníkový tvar, který obsahuje kovové mřížkové vložky pro chlazení a audio reproduktory. Tyto oblasti jsou také nepřímo podsvíceny pomocí RGB, aby nenápadně vylepšily celkový herní zážitek a vyjádřily dynamiku. Jemné dodatečné detaily, jako je podsvícený horizontální chladicí pás, jsou inspirovány vzduchem chlazenými sáními, které bývají u sportovních vozů. Značka produktu je také prezentována živým způsobem, prostřednictvím vyměnitelného projekčního loga.

 

 

Zažijte vysoký výkon

Není to jen design, který odlišuje monitor od ostatních herních monitorů na trhu; velký 31,5” monitor sedí bezpečně a pevně na stole a je výškově nastavitelný pro možnost ergonomického umístění. Stojan také umožnuje nastavení otáčení pro vertikální orientaci (tzv. pivot).

 

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je vybaven plochým IPS (AAS) panelem, který reprodukuje 1,07 miliardy barev a zobrazuje i jemné rozdíly v odstínech. Je také vysoce barevně přesný s 97procentním pokrytím barevného prostoru DCI-P3 pro dosažení realistických barev a odstínů. Díky integraci nejmodernější technologie podsvícení MiniLED má monitor 1 152 stmívacích zón, které se mohou individuálně rozsvítit podle obsahu obrazu. PD32M prokazatelně zobrazuje oslepující sluneční světlo i velmi intenzivní černé stíny ve stejném snímku a je certifikován špičkovou certifikací HDR, DisplayHDR 1400. S maximálním jasem až 1 400 nitů převyšuje běžné herní monitory, které obvykle mívají jas kolem 300 nitů.

 

Panel IPS nabízí ostré rozlišení 4K (3840 x 2160) s vysokou a rychlou obnovovací frekvencí 144 Hz. Se skutečnou dobou odezvy 1 ms GtG je takzvaný „duch“ mezi snímky prakticky eliminován. Díky zahrnutí Adaptive-Sync je nové zařízení schopné implementace proměnné obnovovací frekvence (VRR), která eliminuje artefakty, jako je trhání a zadrhávání obrazu. PD32M uspokojí jak počítačové, tak konzolové hráče, díky svému DisplayPort 1.4 a dvěma portům HDMI 2.1. Monitor navíc podporuje zařízení až do 120 Hz při 4K přes USB-C a také konzole současné generace přes HDMI 2.1.

 

Perfektně se hodí pro tvůrce obsahu

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M funguje jako stroj na produktivitu pro tvůrce obsahu, designéry, editory nebo programátory. Jedná se o dokonalý monitor pro domácí kancelář se vstupem USB-C, který umožňuje monitoru přijímat zobrazovací signál a dodávat energii (až 90 W – v závislosti na nastavení HDR) a data do připojeného notebooku jediným USB-C kabelem. Kromě toho mohou notebooky používat všechna zařízení, jako jsou klávesnice, myši nebo externí disky, připojená k 4portovému rozbočovači USB 3.2 monitoru. A konečně, PD32M obsahuje přepínač KVM, takže uživatelé mohou snadno přepínat mezi dvěma zdroji, jako je herní PC a pracovní notebook, a přitom používat stejnou klávesnici a myš. Monitor může zobrazovat oba zdroje současně v režimu Picture-by-Picture (maximálně UHD při 60 Hz) ze svých portů DP, HDMI nebo USB-C.

 

PD32M je navíc vybaven výkonným zvukovým systémem. Dva 8W reproduktory vylepšené zvukem DTS poskytují bohatý a čistý zvukový zážitek, který hráči očekávají.

 

Přizpůsobitelné RGB osvětlení

Zatímco PD32M je již jediným svého druhu, lze jej ještě více přizpůsobit. Zařízení je vybaveno plně přizpůsobitelným RGB osvětlením (Light FX), umístěným na zadní straně. Při spouštění přivítá monitor uživatele animovaným logem a speciálním zvukem. Nabídka na obrazovce (OSD) je navržena s jedinečnou a uživatelsky přívětivou strukturou, zatímco bezdrátová herní klávesnice umožňuje uživatelům rychle a pohodlně přistupovat k nastavení OSD monitoru. V neposlední řadě je monitor dodáván v prémiovém balení a s USB klíčem, který obsahuje uživatelské manuály a související software.

 

Porsche Design AOC AGON PRO PD32M je nyní k dispozici v prodejnách Porsche Design, u specializovaných prodejců a online na www.porsche-design.com a také ve vybraných online obchodech za doporučenou koncovou cenu 51 649 Kč (1 999 EUR).

 

About Porsche Design:

V roce 1963 vytvořil profesor Ferdinand Alexander Porsche jednu z nejznámějších designových společností současné historie: Porsche 911. Na základě své vize přenést principy a mýtus Porsche mimo automobilový svět vytvořil v roce 1972 exkluzivní značku životního stylu Porsche Design. Jeho filozofii a designový jazyk si dnes můžete prohlédnout ve všech produktech Porsche Design. Každý produkt značky Porsche Design znamená mimořádnou přesnost a dokonalost, může se pochlubit vysokou úrovní technologických inovací a kombinuje inteligentní funkčnost a puristickou eleganci. Produkty, které vytvořilo Studio F. A. Porsche v Rakousku, se prodávají po celém světě v prodejnách Porsche Design, luxusních obchodních domech, exkluzivních specializovaných prodejnách a oficiálním internetovém obchodě (www.porsche-design.com).

 

Pro vice informací navštivte www.porsche-design.com  

 

Novinky o Porsche Design najdete zde:

Facebook: www.facebook.com/PorscheDesign

Instagram: www.instagram.com/PorscheDesign

Twitter: www.twitter.com/PorscheDesign

 

O společnosti AOC

Společnost AOC, která byla založena v roce 1967, je přední světovou značkou v oblasti monitorů a IT příslušenství a dceřinou společností TPV Technology Limited, největšího výrobce LCD na světě. Komplexní portfolio AOC nabízí perfektní monitor pro každou potřebu, ať už pracovní nebo osobní. Monitory AOC nabízejí vynikající zážitek ze sledování zabalený do vynikajících designů.

 

Sub-značka AOC, AGON by AOC, nabízí jedno z nejsilnějších portfolií vysoce výkonných herních monitorů na světě a kompletní ekosystém herního příslušenství seskupeného do tří kategorií: AOC GAMING pro běžné hráče, AGON pro soutěžní hráče a AGON PRO určenou pro nadšence do esportů a profesionální esportovce. Od roku 2020 je AGON by AOC jednou z předních značek v oboru herních monitorů a nejlepší volbou hráčů z celého světa.

 

 

Pro vice informací navštivte http://eu.aoc.com

 

Novinky o AOC najdete zde:

Facebook: www.facebook.com/aocgaming

Instagram: www.instagram.com/aocgaming

Twitter: www.twitter.com/aoc_gaming

 

 

 

[1] IDC Quarterly Gaming Tracker - Gaming Monitor 2021 Q4

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz