Společnost cargo-partner poskytuje v roce 2021 silnou podporu sociálním a environmentálním projektům po celém světě

V uplynulém roce se tento poskytovatel mezinárodní dopravy a informační logistiky podílel na řadě projektů po celém světě, jejichž cílem bylo pomoci místním komunitám a životnímu prostředí.

Navzdory relativně rychlému ekonomickému zotavení po prvních lockdownech zaviněných pandemií COVID-19 bude mnoho rodin a komunit  ještě několik let postiženo dlouhodobými dozvuky pandemie. Společnost cargo-partner se řídí komplexní strategií společenské odpovědnosti podniků, jejímž cílem je vytvářet udržitelná zlepšení přesahující národní a kulturní hranice. Poskytovatel logistiky v roce 2021 opět navázal na své dlouholeté partnerství s charitativními organizacemi po celém světě, aby pomohl potřebným. Kromě toho podpořila společnost cargo-partner několik ekologických iniciativ.

Generální ředitel společnosti cargo-partner, pan Stefan Krauter, vysvětluje: „Uplynulé dva roky nám ukázaly, jak je důležité, abychom všichni spolupracovali a vzájemně se podporovali v časech krize. Trocha laskavosti udělá hodně tím, že lidem dodá naději. Tím, že přispíváme na řadu sociálních projektů, chceme podpořit ty, které pandemie zasáhla nejvíce. Zároveň si velmi dobře uvědomujeme probíhající globální klimatickou krizi, jež je možná nejdůležitější výzvou naší doby. Budeme i nadále podporovat ekologické iniciativy a zavádět udržitelné technologie, abychom pracovali na lepším zítřku.“

Osobní předání dárků seniorům v České republice v Domově pod Lipami ve Smečně

Zaměstnanci společnosti cargo-partner v České republice, podpořili projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata, který propojuje osamocené lidi v domovech a plní jim vánoční přání. Rozhodli se splnit přání seniorům v Domově pod Lipami ve Smečně a darovali tak kus sebe, svého času a vybrali peníze na dárky pro radost těm, kterým rodina a zájem chybí. Podařilo se jim vybrat peníze na nový rotoped, který si senioři přáli a ještě jim zbyly peníze a pořídili šest krásných motorických her. Pečlivě vánoční dárečky zabalili, přivezli a osobně předali seniorům dne 17. prosince 2021.

Podpora rodičů samoživitelů a žen z řad migrantů

Společnost cargo-partner se ve své rakouské centrále zapojila do iniciativy „Licht ins Dunkel“ přispěním na podporu matek a otců samoživitelů v náročném období pandemie. „Licht ins Dunkel“ (německy „světlo do tmy“) je každoroční sociální iniciativa, která vybírá peníze na různé účely, především na pomoc lidem se zdravotním postižením. Projekt se soustředí na galavečer Licht ins Dunkel, živě vysílaný televizní přenos, kam mohou lidé z celého Rakouska volat a přispívat.

Letos se společnost cargo-partner rozhodla zapojit do projektu darem ve výši 50 000 eur na podporu matek a otců samoživitelů. Na galavečeru Licht ins Dunkel konaném dne 24. listopadu 2021 pan Martin Schenzel, jednatel společnosti cargo-partner v Rakousku, nejenže předal šek, ale také obsluhoval jednu z telefonních linek. Byl nadšený z možnosti mluvit s lidmi z celé země, kteří chtěli přispět na dobrou věc.

Centrála společnosti cargo-partner kromě toho podpořila také sdružení „Die Nachbarinnen“ (Sousedky) darem ve výši 20 000 eur. Toto sdružení pomáhá ženám z řad migrantů zvládat náročné situace a zlepšit jejich integraci do společnosti. Zaměstnankyně, které se samy do Rakouska přistěhovaly, působí jako protějšky a nabízejí svou podporu.

Více než 1 000 stromů a tři včelí úly

V létě 2021 zahájila společnost cargo-partner rozsáhlý průzkum mezi zákazníky, aby získala zpětnou vazbu ke svým online řešením jako základ pro zlepšení svého portfolia digitálních služeb. Jako pobídku k vyplnění dotazníku slíbila společnost cargo-partner ve spolupráci s platformou Ecologi, jež umožňuje podnikům financovat řadu špičkových řešení v oblasti klimatu, že za každý vyplněný dotazník zasadí strom. Do konce průzkumu se „les společnosti cargo-partner“ rozrostl na více než 1 000 stromů.

Kromě toho se rakouský tým společnosti cargo-partner rozhodl sponzorovat tři včelí úly ve Vídeňském lese, aby přispěl k zachování biodiverzity a ochraně životního prostředí v regionu. Iniciativu uspořádal spolek „Biene Wienerwald... Wien”. Projekt začal v roce 2016, kdy si organizace pronajala zemědělskou půdu a louky, které byly udržitelným způsobem přeměněny na stanoviště pro včely. Tato „včelí oáza“ slouží k zachování místní biodiverzity a kulturní krajiny a působí proti změně klimatu.

Kontejnerové domy pro oběti zemětřesení

Zemětřesení, které zasáhlo Chorvatsko 29. prosince 2020, zanechalo mnoho lidí bez střechy nad hlavou. V lednu 2021 darovala společnost cargo-partner těmto rodinám dvanáct nových kontejnerů, které jim poslouží jako bydlení po dobu rekonstrukce jejich domů. Vedle chorvatského týmu společnosti cargo-partner, který daroval pět kontejnerů, se do akce zapojily také organizace společnosti cargo-partner v Rakousku, Srbsku, Slovinsku, Maďarsku, Rumunsku a Bosně a Hercegovině. Celkem projekt poskytl dočasné bydlení nejméně dvanácti rodinám.

Čtyři místní iniciativy ve Slovinsku

Ve Slovinsku podpořila společnost cargo-partner čtyři různé místní organizace: Sonček Zgornje Gorenjske (sdružení pro osoby s mozkovou obrnou), Center KORAK, Kranj (rehabilitační a pracovní centrum pro osoby s poraněním mozku), VID Humanitarni Zavod Kranj (organizace, která vybírá finanční prostředky pro tělesně a mentálně postižené děti a mládež) a Sbor dobrovolných hasičů obce Cerklje na Gorenjskem.

Společnost cargo-partner podpořila jeden z těchto projektů také osobnějším způsobem, a to nákupem vánočních dárků a novoročních přáníček od klientů Centra KORAK. Vánoční dárky byly určeny dětem zaměstnanců společnosti cargo-partner a jednalo se o personalizované šálky na čaj s namalovanými jmény dětí. Byl to způsob, jak nejen podpořit centrum, ale také dát klientům centra příležitost uplatnit své dovednosti a vydělat si peníze.

Cílená pomoc uprostřed pandemie

Od začátku pandemie COVID-19 zorganizovala společnost cargo-partner pomocí svých řešení pro charterovou leteckou přepravu a sítě poboček po celém světě řadu nouzových přeprav životně důležitých léků, zdravotnických výrobků a lékařských přístrojů. Poskytovatel dopravy a informační logistiky navíc zůstává věrný svému mottu „bereme to osobně“ a spolupracuje s humanitárními organizacemi v boji proti pandemii.

V Bosně a Hercegovině darovala společnost cargo-partner Svazu nevidomých v Bosně a Hercegovině a v Srbsku 7 500 respirátorů a 600 dezinfekčních gelů na ruce. Při této příležitosti měl místní tým společnosti cargo-partner příležitost navštívit pobočky svazu v Sarajevu, Zenici a Banja Luce a osobně předat dary.

V dubnu 2021 měl tým společnosti cargo-partner v Bosně a Hercegovině tradičně uspořádat každoroční setkání se zákazníky a obchodními partnery. Letos se však společnost rozhodla od této akce upustit a místo toho přispěla humanitární organizaci Pomozi.ba. Tato charitativní organizace poskytuje základní potraviny a hygienické potřeby lidem v nouzi, včetně starších osob, matek samoživitelek, sirotků, osob se zdravotním postižením, rodin bez stálého příjmu a migrantů.

Stipendia pro sirotky ve Vietnamu

Tým společnosti cargo-partner ve Vietnamu se rozhodl pomoci mladým lidem, kteří se v důsledku koronaviru stali sirotky. Společnost vyhlásila sbírku na stipendijní fond, jehož cílem je podpořit dospívající studenty, které COVID-19 připravil o rodiče. Společnost se rozhodla podpořit dospívající, protože v tomto věku je ztráta rodiče velmi kritická, pokud se má člověk nadále snažit soustředit na studium a vzdělání. V listopadu 2021 předal tým společnosti cargo-partner celkem 20 stipendií teenagerům, kteří kvůli pandemii přišli o matku nebo otce.

Pomoc znevýhodněným dětem a osobám, které se zotavují z COVID-19

V Thajsku se společnost cargo-partner připojila ke speciální iniciativě na podporu školy v odlehlém regionu. Policejní škola „Tako Pid Thong Border Patrol Police School“ zorganizovala tento projekt na pomoc znevýhodněným dětem a společnost cargo-partner byla přizvána k účasti jakožto člen thajské Asociace autorizovaných celních deklarantů. Společnost cargo-partner se rozhodla darovat těmto dětem školní psací potřeby, sportovní potřeby a použité počítače.

O něco dříve v letošním roce se společnost cargo-partner v Thajsku podílela na projektu výstavby modulárních koupelen pro osoby nakažené COVID-19, které procházejí karanténou a léčbou. Iniciativu zorganizovala Thajská asociace leteckých speditérů (TAFA), jejímž členem je společnost cargo-partner v Thajsku od roku 2013.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3600 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Aviatická 1048/12

161 00, Praha 6,Česká republika

Tel.: +420 235 002 626

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz