cargo-partner poskytuje odborné znalosti v oblasti potravin napříč Evropou

Společnost cargo-partner se strategicky zaměřuje na průmyslová řešení pro potraviny a produkty podléhající rychlé zkáze. Poskytovatel logistiky nedávno rozšířil své portfolio služeb o nové služby skladování, doručení na poslední míli a služby s přidanou hodnotou, aby vyhovovaly měnícím se požadavkům odvětví.

Potravinářský průmysl prošel od začátku pandemie COVID-19 významnými změnami, rostoucí poptávkou po službách doručování potravin a zvýšeným zaměřením na kvalitu, hygienu a bezpečnostní standardy. Aby uspokojila potřeby svých zákazníků zareagovala společnost cargo-partner na tyto výzvy modernizací svých skladových kapacit, řešeními na poslední míli a službami s přidanou hodnotou.

Praha: Sklad s regulovanou teplotou a přeprava na poslední míli

Od otevření iLogistics Centra Praha v roce 2019 cargo-partner neustále rozšiřuje svá logistická řešení pro potraviny a rychle se kazící zboží. Kromě IFS certifikace pro logistiku potravin je sklad certifikován i pro bio produkty v souladu s eko-nařízením EU. Skladový prostor je tvořen 3 500 m² v ambientním (+15 až +25 °C) a 1 500 m² v chlazeném (+2 až +8 °C) režimu. Poskytovatel logistiky kromě skladování a služeb s přidanou hodnotou nabízí také komplexní fulfillmentová řešení pro kusové zásilky.

Jedním z klientů cargo-partner v Praze je výrobce bio mléčných výrobků. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, vysvětluje: „Vzhledem k jejich krátké trvanlivosti vyžadují mléčné výrobky přísnou kontrolu teploty a co nejrychlejší doručení. Společnost cargo-partner zajišťuje, aby se produkty našeho klienta uchovávaly při konstantní teplotě +2 až +8 °C a aby se k zákazníkům našeho klienta dostaly rychle a bezpečně.“

Pro dalšího zákazníka v České republice, který prodává čerstvé a hluboce zmražené ryby, zajišťuje cargo-partner celostátní distribuční služby s nepřerušeným chladírenským řetězcem. Poskytovatel logistiky přepraví kusové zásilky o hmotnosti od 5 do 20 kg v rozsahu -23 až -21 °C a doručí je ve dvouhodinovém časovém okně až ke dveřím zákazníka.

Sofie: Montáž stojanů na prodejní místa pro výrobce sladkostí

Ve svém iLogistics Centru v Sofii v Bulharsku cargo-partner poskytuje skladování a služby s přidanou hodnotou pro předního výrobce sladkostí. Sklad je HACCP a TAPA-A certifikován, což zajišťuje nejvyšší standardy bezpečnosti potravin a skladů. Pro výrobce sladkostí cargo-partner zpracovává přibližně 30 plných nákladních vozidel týdně. Poskytované služby zahrnují skladování, štítkování i montáž souprav a prodejních stojanů pro supermarkety.

Proces začíná tím, že cargo-partner obdrží objednávku na položky, které se mají umístit do výkladů, jakož i samostatnou objednávku na kartonový materiál pro výrobu stojanů. Tým skladu cargo-partner poté přesune položky ze skladovacího prostoru do co-packing zóny v mezipatře. Po složení prodejních stojanů a naaranžování produktů dle specifikací zákazníka je cargo-partner připraví k přepravě na paletách. Nakonec se přesunou zpět do skladovacího prostoru, kde čekají na objednávku odeslání na místo prodeje.

Turecko: 1 800 t čerstvých ryb ročně

Pro kancelář cargo-partner v tureckém Izmiru tvoří přeprava čerstvých ryb významnou část každodenní činnosti poskytovatele logistiky. Izmir je třetí největší město v Turecku a je domovem některých z nejvýznamnějších vývozců čerstvých ryb v regionu. Se svojí pobočkou na letišti Izmir má cargo-partner ideální polohu pro poskytování rychlých služeb letecké nákladní dopravy. V roce 2020 logistický poskytovatel zpracoval přibližně 1 800 t exportu čerstvých ryb a mořských plodů z Izmiru. Kromě toho cargo-partner nedávno začal poskytovat své služby dalším rybím farmám v oblasti Středozemního moře.

Srbsko: Přepravní řešení pro vzorky jídla

V Srbsku je jednou ze speciálních odborných oblastí společnosti cargo-partner přeprava vzorků potravin. Místní výrobci potravin pravidelně posílají vzorky potenciálním zákazníkům do střední Evropy nebo na Dálný východ. Společnost cargo-partner jim poskytuje všestranné řešení letecké přepravy vzorků ovoce, zeleniny a pečiva citlivých na teplotu. Rozsah služeb zahrnuje vyzvednutí a doručení ve speciálních chladírenských vozidlech, skladování s kontrolovanou teplotou v blízkosti letiště v Bělehradě, křížovou kontrolu dokumentů, celní odbavení a monitorování chladícího řetězce. Kromě toho umí cargo-partner poskytnout balicí a chladicí zařízení, jako jsou kontejnery s kontrolovanou teplotou, suchý led a gelové obaly.

O společnosti cargo-partner

Společnost cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3600 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Andrea Kavková / Marketing Specialist

cargo-partner ČR s.r.o.

Aviatická 1048/12

161 00, Praha 6,Česká republika

Tel.: +420 235 002 626

E-mail: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz