Jsou ty nejlepší věci opravdu zadarmo?

S penězi se to má podobně jako s demokracií - jejich existence přináší řadu nepříjemností, jenže nic lepšího ještě nikdo nevymyslel. Platí se za všechno, tím spíše za kvalitu. Asi každý z nás se někdy ocitne v situaci, kdy zatouží po něčem, co si právě vzhledem k aktuálnímu stavu na účtu nemůže dovolit. Avšak tuší, jak celou situaci řešit. K dispozici jsou totiž hned tři možnosti: buď se svého snu zřekne, nebo se uskrovní a počká, až si dostatečný peněžní obnos našetří či se rozhodne pro financování na splátky. Poslední zmíněná eventualita se uplatňuje stále více, a to i na poli, kde to možná nebývá až tak obvyklé - u zákroků plastických chirurgů.

Není třeba nic odkládat

Tento text opravdu nechce být lekcí finanční gramotnosti, jeho cílem je spíše upozornit na zajímavé výhody nákupu na splátky, pokud se jedná o zkrášlovací procedury. Například cena plastické operace prsou může svou výší leckomu vyrazit dech. U lékařských výkonů jsme totiž zvyklí na hrazení pojišťovnou a nemáme představu, kolik co všechno vlastně stojí. Pokud je modelace poprsí spojená s jeho augmentací neboli zvětšením, celková částka za takovou operaci může klidně atakovat 100 000 korun, a to si málokterá může bez obav dovolit, obzvlášť má-li děti, které bývají za zhoršený vzhled poprsí přímo zodpovědné. Jenže právě zvětšení malých nebo zpevnění povadlých prsou není něco, co se vyplatí pořídit si na stará kolena - pokud ženu stávající stav jejího poprsí trápí natolik, že uvažuje o chirurgickém zákroku, má k tomu asi pádný důvod, a těžko se jí bude chtít čekat na později. Cesta postupného splácení se tak nabízí jako ideální řešení.

Zaplatit, nebo přeplatit?

Provozovatelé klinik plastické chirurgie nabízejí své služby široké veřejnosti, která si je relativně rychle zvykla využívat. Zmiňované zvětšení prsou již dávno není výsadou modelek nebo hereček a dalších celebrit. Po dokonalé postavě touží také nízkopříjmovější skupiny. A protože ceny snížit zkrátka možné není, proklientský přístup spočívá jednak v nabídce splácení, jednak v záruce, že případná částka dodávaná klientem ve splátkách nebude pro něj výrazně vyšší než jednorázová platba; nebude pro něj tedy výrazně nevýhodná. Klient, který cítí, že s ním je jednáno férově, se bez obav opět vrátí nebo doporučí služby kliniky svým známým. Proto si případnou výši splátek řídí kliniky samy, nebo - pokud se rozhodnou využít služeb nějaké finančního ústavu - volí seriozní firmy, u nichž mají jistotu, že nebudou jejich klientelu “ždímat”. Splátkové kalendáře obvykle počítají s lhůtou do tří let. Nejčastější úrok pohybující se okolo pěti procent lze považovat za více než solidní. Tedy pokud se vezme v úvahu právě aktuální inflace, byť její vývoj nelze předvídat úplně přesně. Platba na splátky tak může vyjít celkem výhodně.

 

Platím za to, co už mám

Na nových prsou není poznat, že byla pořízena na splátky a že proto nejsou ještě úplně vaše. Řečeno slovy největšího českého génia “nikdo vám je nemůže vzít” a navíc ani rozbít nebo snad někde ztratit. Jejich přínos ke zkvalitnění života a dobrého pocitu pro sebe sama je neoddiskutovatelný. to ostatně dokládají četné recenze spokojených zákaznic na stránkách klinik. A se získaným sebevědomím a chutí do života přichází něco, o čem nevíte, že to existuje, dokud to nezakusíte - radost ze splácení. Sebevědomě vystupující osoba navíc snadněji získává pracovní příležitosti a snadněji vydělává. To za pár tisíc zaplacených v konečném součtu navíc snad stojí.

Co si myslíte o placení medicínských služeb formou splátek? Jaký úrok v případě nákupu považujete za únosný? Jakou maximální částku byste byli ochotni splácet?

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz