Monitory Philips se připojují k zelené koalici a rozšiřují špičkové služby v oblasti snižování odpadu

Společnost MMD, přední specialista na displeje a licenční partner monitorů značky Philips, oznamuje další mezník na cestě k udržitelným technologiím u svých monitorů. Monitory Philips spolupracují se společností Closing the Loop, globálním poskytovatelem služeb zadávání ekologických zakázek, a TCO Development, organizací, která stojí za přední světovou certifikací udržitelnosti v oblasti IT (TCO Certified), na pilotním projektu udržitelnosti a úspornosti monitorů. Projekt je jedním z 8 pilotních projektů financovaných PREVENT Waste Alliance, platformou pro výměnu a mezinárodní spolupráci, jejímž cílem je snižovat množství odpadu, odstraňovat znečišťující látky a maximalizovat opětovné využití zdrojů. Tímto pilotním projektem monitory Philips podporují projekt, který rozšiřuje certifikované řešení, díky němuž je elektronika, včetně monitorů, vůči odpadu neutrální a nastavuje nové standardy pro průmysl, protože roste poptávka po zadávání ekologických zakázek.        

Výzva elektronického odpadu
Elektronický odpad (E-odpad) je jednou z nejnaléhavějších výzev, se kterými se naše společnost dnes potýká. Podle zprávy PACE (Platform for Accelerating the Circular Economy) a UN E-Waste Coalition[1], se každý rok generuje přibližně 50 milionů tun elektronického odpadu, a to zejména v Africe a na dalších rozvíjejících se trzích. Kromě toho je do Afriky dodáván značný počet již použitých monitorů z druhé ruky. V Africe není většina elektronického odpadu řádně recyklována kvůli nedostatku vhodných zařízení a zdrojů. Pouze s malými vestavěnými deskami s obvody, díky nimž by se recyklace vyplatila, a zapečenými chemikáliemi, jako je olovo a rtuť, byly zejména počítačové monitory považovány za problémové dítě recyklace a oběhového hospodářství, protože jejich správnou recyklací nešlo vydělávat peníze.

Vyřazené monitory, které se hromadí na skládkách, představují značné riziko pro lidské zdraví i životní prostředí, protože toxické složky a chemikálie mohou pronikat do podzemních vod, ohrožovat mořský život a znečišťovat okolní půdu. Dlouhodobé vystavení extrémnímu teplu a slunci může dále vést k odpařování chemikálií do vzduchu, což může způsobit znečištění ovzduší a poškození atmosféry. Se stále rostoucí spotřebou spotřební elektroniky jsou naléhavě zapotřebí účinná řešení pro nakládání s elektronickým odpadem.

Monitory Philips: čelit výzvě s kompenzací odpadu
Společně s Closing the Loop (CTL) a TCO Development, monitory Philips nyní dělají vše pro řešení problému elektronického odpadu. V pilotním projektu ECoN podporují koalici nadnárodních partnerů, jako jsou výzkumný ústav Öko-Institute e.V., nigerijští partneři Verde Impacto, Hinckley Recycling a SRADev, při rozšiřování osvědčeného systému kompenzace odpadu o monitorování odpadu a o rozšíření certifikace TCO Certified Edge, E-waste Compensed. Projekt je financován z platformy PREVENT Waste Alliance, iniciativy německého spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ).

Kompenzace odpadu uzavírá cyklus životních cyklů elektroniky - za poplatek přidaný k pořizovací ceně nové elektroniky CTL spolupracuje s místními partnery na shromažďování šrotu a jeho bezpečné recyklaci. Shromážděný odpad slouží ke kompenzaci nového zařízení; díky tomu je zařízení odpadově neutrální. Při rozšiřování systému kompenzací o monitory spolupracují CTL a monitory Philips s německým Öko-Institutem, přední nezávislou organizací pro výzkum a poradenství v oblasti životního prostředí, na prokázání a potvrzení správného postupu. CTL zajišťuje sledovatelnost, přepravu a bezpečnou recyklaci shromážděného odpadu, zatímco Öko-Institut se zaměřuje na environmentální a sociální rizika.

"Náš svět se mění rychlým tempem, ať už jde o technologie nebo o naše životní prostředí. Díky projektu ECoN jsme odhodláni čelit jedné z největších výzev elektronického průmyslu současnosti a podporovat pilotní projekt, který si klade za cíl tento problém řešit, nejen snížením naší odpadové stopy, ale také zavedením certifikovaného procesu, nastavením nových standardů udržitelnosti pro průmysl v oblasti monitorů,“ říká Stefan van Sabben, Global CSR a Sustainability Senior Manager ve společnosti MMD, Philips monitors.

„Jsme opravdu nadšení, že můžeme spolupracovat s monitory Philips, abychom potvrdili, že snížení množství elektronického odpadu má obchodní, environmentální a sociální smysl. Je skvělé, že můžeme spolupracovat s partnerem, který sdílí naši motivaci měnit naši planetu k lepšímu a je připraven posunout „byznys k dobru“ na další úroveň, zapojením se do pilotního projektu ECoN, financování legálního a odpovědného shromažďování a zpracovávání elektronického odpadu v rozvojových zemích. Díky monitorům Philips po našem boku jsme si jisti, že rozšíření kompenzace odpadu na obrazovky bude úspěšné,“ říká Joost de Kluijver, zakladatel a generální ředitel společnosti CTL.

Koncept kompenzace odpadu je již normou pro zadávání veřejných zakázek a je uznáván jako zelené - neboli „odpadově neutrální“ řešení pro zadávání zakázek pro telefony, notebooky a tablety. Za posledních osm let CTL zabránila více než 3 milionům mobilních telefonů skončit na skládkách jejich bezpečným sběrem a recyklací, čímž pomohla více než 2 000 lidem zajistit dodatečný příjem bezpečným zaměstnáním.

Stránka pilotního projektu: https://prevent-waste.net/en/pilotprojects/nigeria/

Tento projekt je financován z PREVENT Waste Alliance, iniciativy německého spolkového ministerstva pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (BMZ). Více informací: https://prevent-waste.net/en/

Další informace o ekologických monitorech Philips: https://www.philips.cz/c-e/so/monitory/green-monitors

O společnosti MMD
Společnost MMD-Monitors & Displays Holding BV (dále jen „MMD“), registrovaná v Nizozemí a sídlící v Amstrodamu, je 100% ve vlastnictví společnosti TPV Technology Limited („TPV“), která je předním světovým výrobcem LCD monitorů a televizí. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů značky Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů.
https://mmdmonitors.com

O Closing the Loop
Closing the Loop je sociální podnik, který nabízí ekologické návrhy pro technologie neutrální vůči odpadu. Oceněná společnost s pozitivním dopadem na udržitelnost byla založena v roce 2012 a spolupracuje s technologickým průmyslem a komunitou nevládních organizací a podílí se na výzkumu (recyklaci, snižování odpadu a posilování neformální komunity). Uzavření smyčky pomáhá technologickým uživatelům a prodejcům na celém světě udělat první krok k udržitelné spotřebě, a to prostřednictvím pragmatické, pozitivní a hodnotové služby zvané kompenzace odpadu.

https://closingtheloop.eu/

O TCO Certified

S více než 30 lety zkušeností je TCO Certified přední světovou certifikací udržitelnosti pro IT produkty. Naše komplexní kritéria jsou navržena tak, aby vedla k sociální a environmentální odpovědnosti po celou dobu životního cyklu výrobku. Soulad s 11 kategoriemi produktů včetně displejů, počítačů a mobilních zařízení je nezávisle ověřován, a to před i po certifikaci.

[1] Nová kruhová vize pro elektroniku: Čas na globální restart, Světové ekonomické fórum, Švýcarsko, 2019 http://www3.weforum.org/docs/WEF_A_New_Circular_Vision_for_Electronics.pdf

 

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz