cargo-partner nově zajišťuje i komplexní fulfillmentové služby pro kusové přepravy chlazených potravin

Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb se v ČR nyní specializuje na logistiku chlazených kusových zásilek, fulfillment a přepravy na poslední míli. Tyto služby zajišťuje ze svých logistických center v Dobrovízi a v Brně.

Společnost cargo-partner se v České republice v poslední době intenzivně zaměřuje na skladování a distribuci potravinářských výrobků a zboží podléhající rychlé zkáze. Do sektoru logistiky potravin vstoupila v roce 2019, kdy hledala využití pro své nové iLogistics Centrum Praha. Potravinový sklad v blízkosti letiště tvoří téměř polovinu z celkové kapacity 11.000 m2 : „Ambientní část skladu s teplotním režimem od 15 do 25 °C zabírá plochu 3.500 m2 a je vhodná pro trvanlivé potraviny. Pro chlazené potraviny jako jsou mléčné výrobky a uzeniny je k dispozici 1500 m2 s řízenou teplotou v režimu od 2 do 8 °C.“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Čechách. Dalším důležitým krokem k rozvoji byla akvizice české firmy specializující se na tuto oblast. Nyní cargo-partner zajišťuje kompletní fulfillmentové služby kusových zásilek pro celou Českou republiku ze svých center.

Chlazená distribuce BIO mléčných výrobků

I díky tomu, že sklad cargo-partner v Dobrovízi disponuje certifikací pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG, svěřil klient z oblasti prodeje čerstvých mléčných produktů distribuci svých kusových zásilek právě do rukou cargo-partner. „Logistika tohoto typu potravin je nesmírně složitá a vyžaduje velmi přísnou kontrolu teplotního řetězce. Vzhledem ke krátké době trvanlivosti výrobků je zde velký tlak na co nejrychlejší doručení. cargo-partner zajišťuje klientovi distribuci zboží v kontrolované teplotě od 2 do 8 °C po celé České republice.” vysvětlil Jiří Jelínek.

Mražené ryby v přesně určeném časovém okně až ke dveřím

Pro dalšího zákazníka, který se zabývá prodejem mražených ryb zabezpečuje společnost komplexní řešení distribuce čerstvých a hluboce zamražených ryb po celé republice.  Kusové zásilky s hmotností od 5 do 20 kg se distribuují při kontrolované teplotě od -23 do -21 °C a doručují ve předem přesně určeném dvouhodinovém časovém okně až ke dveřím zákazníka.

Korejská delikatesa ze skladů v Praze a Brně

Nově se cargo-partner stal logistickým partnerem výrobce prémiového kimchi, což je korejská varianta zelného salátu. I pro tohoto klienta zajišťuje doručování kusových zásilek při kontrolované teplotě na adresu koncového klienta. Pro jejich distribuci využívá svá dvě chladírenská depa, hlavní logistický areál iLogistics Centra Praha v Dobrovízi doplňuje skladovací centrum určené pro chlazené a mražené zboží v Brně, které funguje na principu cross-dockingu. Z nich se zboží dostane k zákazníkům velmi rychle a je opět přepravováno v režimu teplot od 2 do 8 °C.

Plánovaná investice do skladových prostor v Brně

Letos v červnu společnost cargo-partner získala v Brně nové skladovací centrum pro potraviny. Jelikož se ale počítá s dalším rozvojem v tomto regionu, cargo-partner investuje do hledání další vhodné nemovitosti v moravské metropoli.

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3250 zaměstnanců.

 

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Marie Speigner / Public Relations

cargo-partner GmbH

Airportstrasse 9

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11332

E-Mail: marie.speigner@cargo-partner.com

Website | Trendletter

 

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz