monitor Slouží legendám: AGON PRO AG254FG s 360 Hz a Nvidia Reflex

AOC, světová jednička v oblasti herních monitorů[1] a IT příslušenství značky AGON by AOC, dnes uvádí zcela novou kategorii produktů pro nejnáročnější a nejkonkurenceschopnější hráče a hráče z oblasti esportů: AGON PRO. První model uvedený na trh v kategorii AGON PRO přináší hráčům, kteří vyžadují legendární specifikace, špičkové technologie. 24,5” (62,2 cm) AGON PRO AG254FG využívá rychlý IPS panel s rozlišením Full HD a obnovovací frekvencí 360 Hz pro bezkonkurenční herní výkon v kombinaci s dobou odezvy 1 ms GtG a Nvidia G-Sync s NVIDIA Reflex Latency Analyzer k minimalizaci latence systému.

 

„Esportová scéna je velmi drsné prostředí a sportovci a nadšenci do esportů vyžadují to nejlepší vybavení, jaké mohou získat. Díky spolupráci s legendárními týmy, jako je G2 Esports, víme, co profesionálové chtějí a s ohledem na jejich potřeby jsme uvedli AGON PRO do života,“ říká Stefan Sommer, vedoucí globálního marketingu v AOC.

 

Skutečné mistrovství je nepřekonatelné

24,5“ AGON PRO AG254FG má poutavý design určený pro nejlepší hráče a bylo mu uděleno ocenění „reddot design award“. Ze tří stran bezrámový čelní panel omezuje rušivé vlivy a stínový štít zvyšuje viditelnost, když světla během turnajů jasně září. Na zadní straně má monitor silné linie a výrazné akcenty osvětlení AGON Light FX RGB, které poskytuje 14 režimů osvětlení a 10 000 kombinací světel RGB, které lze přizpůsobit pomocí speciálního softwaru AOC s názvem G-Menu. Projekce loga AGON pomocí LED na přední straně poukazuje na vkus hráčů a jejich jedinečný herní styl.

 

24,5” rychlý IPS panel AG254FG přichází s výjimečnými funkcemi: nabízí obnovovací frekvenci 360 Hz a dobu odezvy 1 ms GtG, což zajišťuje zobrazování bez artefaktů, jako jsou duchové při rychlém pohybu. Výsledkem rozlišení Full HD na tomto 24,5” monitoru je ostrý a jasný obraz, který hráči milují, a umožňuje GPU uživatelů ukázat plný potenciál, pokud jde o rychlost a snímkovou frekvenci. Díky použitému IPS panelu podporuje tento esports monitor 110% pokrytí[2] sRGB pro skutečně živou a přirozenou reprodukci barev a nabízí široké pozorovací úhly 178°/178°. Díky certifikaci VESA DisplayHDR 400 může displej také dekódovat a správně prezentovat HDR data v realistickém dynamickém rozsahu.

 

Kromě toho má AG254FG nativní procesor NVIDIA G-Sync s variabilním rozsahem obnovovací frekvence 1 - 360 Hz, který eliminuje zadrhávání a trhání obrazu, díky přizpůsobení obnovovací frekvence monitoru snímkové frekvenci GPU. Pokud je problém s rozostřením pohybu, technologie NVIDIA Ultra Low Motion Blur využívá stroboskopické podsvícení ke snížení tohoto rozostření pohybu, což vám poskytne mimořádně plynulý pohyblivý obraz.

 

Jako první z monitorů pod značkou AGON by AOC přichází AGON PRO AG254FG s technologií Nvidia Reflex, která snižuje latenci systému na neuvěřitelně nízkou úroveň. Díky integraci technologie Nvidia Reflex mohou vývojáři her eliminovat frontu vykreslování GPU a snížit protitlak CPU ve scénách náročných na GPU. Integrovaný analyzátor Nvidia Reflex Latency může navíc měřit přesný čas mezi kliknutím myši a změnou pixelů na obrazovce, což bylo dříve možné pouze u vysokorychlostních kamer a speciálního vybavení.

 

Optimální držení těla je rozhodující pro pohodlí a výkon během hry. AG254FG to usnadňuje ergonomickým stojanem, který lze nastavovat výškově nebo na něm monitor naklápět, natáčet do stran či pomocí funkce pivot otáčet. Čtyřportový USB rozbočovač umožňuje hráčům připojit myš a klávesnici přímo k monitoru, zatímco 5W stereofonní reproduktory se zvukem DTS nabízejí poutavý zvuk pro každodenní použití, když není potřeba náhlavní souprava.

 

K přizpůsobení monitoru podle svých preferencí mohou uživatelé použít buď přiložené kabelové dálkové ovládání, QuickSwitch, pro přepínání mezi různými nastaveními, nebo použít software AOC G-Menu na svých počítačích. Mezi další herní funkce patří Dialpoint (překrytí nitkového kříže), pomáhající hráčům lépe zacílit, Frame Counter (počítadlo snímků), které zobrazuje informace o snímcích za sekundu v kterémkoli ze čtyř rohů, funkce AOC Shadow Control pro zesvětlení tmavých oblastí bez ovlivnění zbytku obrazovky nebo naopak, AOC Game Color pro změnu úrovně sytosti barev a 6 herních režimů pro různé herní žánry (3 z nich lze přizpůsobit).

 

První model AGON PRO, 24,5” AGON PRO AG254FG, bude k dispozici od září 2021 za doporučenou cenu 21 939 Kč (849 EUR).

                                           

O společnosti AOC

Společnost AOC, která byla založena v roce 1967, je přední světovou značkou v oblasti monitorů a IT příslušenství a dceřinou společností TPV Technology Limited, největšího výrobce LCD na světě. Komplexní portfolio AOC nabízí perfektní monitor pro každou potřebu, ať už pracovní nebo osobní. Monitory AOC nabízejí vynikající zážitek ze sledování zabalený do vynikajících designů.

 

Sub-značka AOC, AGON by AOC, nabízí jedno z nejsilnějších portfolií vysoce výkonných herních monitorů na světě a kompletní ekosystém herního příslušenství seskupeného do tří kategorií: AOC GAMING pro běžné hráče, AGON pro soutěžní hráče a AGON PRO určenou pro nadšence do esportů a profesionální esportovce. Od roku 2020 je AGON by AOC jedničkou v oboru herních monitorů a nejlepší volbou hráčů z celého světa.

Další informace najdete na oficiálních stránkách AGON by AOC nebo sledujte AGON by AOC na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu.

 

[1] IDC Quarterly Gaming Tracker - Gaming Monitor Q1/2021

[2] Oblast sRGB založená na CIE1931

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz