Vynikající ostrost a dech beroucí rychlost AOC uvádí 4K herní monitor s 144 Hz a 1 ms

Praha, 24. června 2021 – AOC, přední světová značka v segmentu herních monitorů, uvádí na trh herní monitor U28G2XU z oblíbené řady G2, který nabízí úhlopříčku 71 cm (28"), rozlišení 4K a obnovovací frekvenci 144 Hz. Je navržen pro hráče, kteří hledají nejlepší a nejnovější technologie. Díky svému IPS panelu s křišťálově čistým rozlišením 4K (UHD) zobrazuje i složité detaily a živé barvy.

Bleskově rychlá obnovovací frekvence 144 Hz a doba odezvy 1 ms GTG zajišťují rychlou a plynulou vizuální zpětnou vazbu bez artefaktů, aby hráči mohli okamžitě reagovat. Model AOC U28G2XU nabízí prémiovou kompatibilitu s technologiemi AMD FreeSync a Nvidia G-Sync a je certifikován podle VESA DisplayHDR 400, což zajišťuje atraktivní dynamický rozsah. AOC U28G2XU bude k dispozici od srpna 2021 za doporučenou cenu 19 089 Kč (739 EUR).

AOC U28G2XU – rozlišení 4K, 144 Hz, 1 ms, vše za 739 Eur

Nová doba

S potřebným výkonem GPU, který je v současnosti k dispozici na trhu, je nyní hraní her na PC v rozlišení 4K a při vysoké obnovovací frekvenci dostupné i pro masy. U soutěžních herních titulů se obnovovací frekvence 144 Hz stala naprostým minimem, aby hráči mohli okamžitě reagovat. Při vyšších rozlišeních, jako je 4K, mohou hráči ocenit, jak se vizuální věrnost určitého titulu stává téměř nerozeznatelnou od reality.

Pro hráče, kteří se neomezují pouze na konkrétní herní žánry, by mohl být monitor s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí 144 Hz tou nejlepší volbou.

Díky rozlišení 4K mohou hráči RTS vidět více svého herního světa najednou a mohou přesněji plánovat své strategie. V RPG a akčních titulech obrázky a textury, které předvádějí ulice osvětlené neonem, nabízejí úchvatné výhledy a lesklé kovové brnění v životní kvalitě. Takto bohatý obsah lze zobrazit s plynulým obnovovacím kmitočtem 144 Hz a bez znatelných duchů, díky době odezvy 1 ms GTG, čímž se „pocit připojení“ dostane na další úroveň. Dnes, díky pokročilým technologiím GPU, jako je DLSS, je dosažení hodnoty vyšší než 60 snímků za sekundu při 4K dostupnější, než kdy dříve. Pro nejlepší hraní na PC má AOC U28G2XU ty nejvyšší předpoklady.

Budoucnost a výjimečné hodnocení

AOC U28G2XU má úhlopříčku 71 cm (28") a přichází s jemnými a elegantními červenými akcenty a 3stranným bez rámečkovým designem. Je vybaven IPS panelem s nativním 4K rozlišením (3840x2160). Obnovovací frekvence 144 Hz při rozlišení 4K je podporována prostřednictvím dvou připojení DisplayPort (1.4), zatímco jeho dva porty HDMI 2.0 podporují 4K @ 60 Hz. Model U28G2XU je navržen speciálně pro hraní na PC, ale lze ho připojit třeba i k nové konzole a používat ho s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením QHD přes port HDMI 2.0.

Díky použitému IPS panelu nabízí monitor velké pozorovací úhly 178/178°, široký a optimální barevný gamut (98,8% pokrytí DCI-P3). Jas U28G2XU se měří na 370 nitech a jeho kontrast je 1000:1. Certifikace VESA DisplayHDR 400 navíc zajišťuje vysoký dynamický rozsah jasných barev a tmavých rohů.

Hráči dnes plní více úkolů současně. Hrají, komunikují se svými kamarády a živě streamují a komentují svůj obsah. Pro takové a další případy U28G2XU podporuje také režim Picture-by-Picture, takže lze zobrazit dva obrazové zdroje vedle sebe.

AOC U28G2XU je flexibilní a má velký potenciál i pro práci z domova. Díky vestavěnému 4portovému rozbočovači USB 3.2 je připojení periferních zařízení, jako jsou klávesnice, myši a webové kamery velmi snadné. Tento USB hub navíc přispěje k většímu pořádku na pracovním či herním stole. I když je monitor vybaven dvěma 3W reproduktory, může být užitečný také výstup pro sluchátka, protože si hráči mohou připojit externí head-sety, jako například nový GH200 od AOC.

Stojan monitoru U28G2XU je výškově nastavitelný (o 130 mm) a nabízí široký rozsah naklánění (-5/21,5°) a otáčení (-32/32°), aby uspokojil všechny potřeby hráčů i z hlediska ergonomie. Dodává se také s držákem VESA s roztečí 100 mm pro připevnění displeje k rameni monitoru. A když herní relace probíhají dlouho do noci, režim LowBlue Light snižuje potenciálně škodlivé vlnové délky modrého světla, zatímco technologie FlickerFree eliminuje blikání obrazu.

Stejně jako zbytek řady AOC G2, tak i AOC U28G2XU podporuje šest herních režimů a funkcí, jako je Dial Point (překrytí nitkového kříže), Game Color (sytost barev) a Shadow, takže hráči mohou ze svých her vytěžit maximum a získat výhodu oproti svým soupeřům.

AOC U28G2XU bude dostupný od srpna 2021 za doporučenou koncovou cenu 19 089 Kč (739 Eur).

 

Více informací a technické parametry:
 

https://eu.aoc.com/cs/gaming-monitors/u28g2xu-bk

O společnosti AOC

Společnost AOC, která byla založena v roce 1967, je přední světovou značkou v oblasti monitorů a IT příslušenství a dceřinou společností TPV Technology Limited, největšího výrobce LCD na světě. Komplexní portfolio AOC nabízí perfektní monitor pro každou potřebu, ať už pracovní nebo osobní. Monitory AOC nabízejí vynikající zážitek ze sledování zabalený do vynikajících designů.

S jedním z nejsilnějších portfolií vysoce výkonných herních monitorů je AOC světovou jedničkou v oblasti herních monitorů. Další informace najdete na oficiálních stránkách AOC Gaming nebo sledujte AOC Gaming na Facebooku, Twitteru či Instagramu.

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz