Společnost cargo-partner rozšíří skladové kapacity v blízkosti letiště v Lublani

Již dva roky od otevření iLogistického centra společnosti cargo-partner v Brniku, hned vedle lublaňského letiště, dosáhl svou kapacitu. Rozšíření objektu, které bylo původně plánováno na roky 2024-2026, bylo nyní posunuto na dřívější datum, na rok 2022. Rozšířením se plocha iLogistického centra v Lublani zvětší na celkových 39 100 m², včetně nové přistávací dráhy pro drony.

Společnost cargo-partner působí ve Slovinsku od roku 1996 a dnes je jedním z hlavních poskytovatelů služeb informační logistiky a mezinárodní přepravy v zemi. Otevřením iLogistického centra v Lublani, jednoho z největších skladových komplexů v rámci skupiny cargo-partner, v roce 2019 získala společnost 25 000 m² skladovací kapacity, která se zaplnila během jediného roku. Z tohoto důvodu začala společnost cargo-partner plánovat rozšíření objektu na konci roku 2020, tedy podstatně dříve, než bylo původně plánováno.

Pan Viktor Kastelic, generální ředitel společnosti cargo-partner ve Slovinsku, vysvětluje důvody tohoto rozhodnutí: „Od otevření iLogistického centra se věci vyvíjejí velmi rychle. Očekávali jsme, že zaplnění kapacity bude trvat déle než dva roky, takže jsme byli nadšení, že je sklad po roce téměř plný. Rychlý růst našeho podnikání, potřeby našich zákazníků a úspěch našich operací ve stávajícím objektu nás vedly k tomu, abychom okamžitě začali chystat rozšíření, které bylo původně naplánováno na období 2024-2026.“

Výstavba bude zahájena v roce 2022

Proces plánování výstavby dodatečných skladových kapacit je již v plném proudu. V březnu byl dokončen koncepční návrh a v současné době probíhají řízení pro získání potřebných povolení a příprava stavebního projektu. Zahájení výstavby je naplánováno na začátek roku 2022 a oficiální otevření je plánováno na podzim 2022.

Nový objekt, který bude postaven na pozemku o rozloze 8 200 m² na severní straně stávajícího areálu, nabídne dalších 14 100 m² skladovacího prostoru ve třech podlažích. Regálový systém se širokými a s úzkými uličkami poskytne dalších 9 000 paletových míst a bude vybaven poloautomatickou technologií skladování ve vysokých regálech.

Zaměření na elektronický obchod a přistávací dráha pro drony

Kromě skladovacích zón pro cross-docking a krátkodobé a dlouhodobé skladování bude v novém zařízení také přistávací dráha pro drony, které je možné využívat pro doručování zásilek. Část objektu bude věnována službám elektronického obchodu s „drive-in“ vyzvedávacím místem pro osobní vyzvednutí nebo vrácení zásilek, jenž bude k dispozici obyvatelům severozápadního regionu Slovinska.

Teplota v budově bude udržována v rozmezí +15 až +25 °C, což umožní skladování při teplotě okolního vzduchu, a bude vybavena třinácti nakládacími doky pro zajištění efektivního toku zboží. V objektu budou také moderní kancelářské prostory, z nichž některé si bude možné pronajmout.

Další investice do stávajícího objektu

Aby společnost cargo-partner uspokojila vysokou poptávku po skladovacích službách v iLogistickém centru v Lublani, rozhodla se provést další investice do stávajícího objektu. Ty zahrnují systém vysokých regálů s 2 500 paletovými místy v zóně blokového skladování a systém hybridních průtokových regálů s 1 200 paletovými místy. Průtokové regály umožňují autonomní pohyb palet z místa plnění do místa vychystávání, což umožní další optimalizaci místa a rychlejší manipulaci.

V neposlední řadě bude v areálu skladu zřízena balírna, která zvýší denní kapacitu expedice balíků o 200 %, aby se bylo možné vypořádat se zvýšeným objemem aktivit v oblasti elektronického obchodu. Všechna plánovaná rozšíření dohromady zvětší plochu iLogistického centra v Lublani ze současných 25 000 m² na celkových 39 100 m².

 

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3150 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Marie Speigner / Public Relations

cargo-partner GmbH

Airportstrasse 9

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11332

E-Mail: marie.speigner@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

 

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz