Společnost cargo-partner nabízí řešení železniční a námořní přepravy ze západní Číny prostřednictvím „koridoru země-moře“

Poskytovatel mezinárodní dopravy a informační logistiky nabízí službu intermodální dopravy spojující západ Číny s regionem ASEANU i Evropou. Železniční přeprava přes uzel Čchung‑čching nabízí významnou úsporu času a nákladů ve srovnání s variantou říční nebo kamionové přepravy zboží do hlavních zámořských přístavů. Služby námořní přepravy jsou k dispozici z jižní Číny do mnoha destinací.

„Nový mezinárodní obchodní koridor mezi pevninou a mořem“ je součástí komplexní čínské „Iniciativy pásu a stezky“ a byl uveden do provozu v roce 2017 ve spolupráci s členskými státy Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN). Tato obchodní a logistická stezka je soustředěna kolem železničního dopravního uzlu Čchung-čching v jihozápadní Číně a nabízí efektivní způsob dopravování zboží mezi západními provinciemi země a mnoha destinacemi v Asii a Evropě. Od roku 2019 byl tento koridor země-moře napojen na přibližně 190 přístavů v 90 zemích světa.

Každodenní služby železniční přepravy z vnitrozemí do jižních čínských přístavů

Společnost cargo-partner využívá koridor země-moře a nabízí řešení kombinované železniční a námořní přepravy pokrývající dopravu do a z celé západní Číny. Pro vývoz z regionu lze náklad vyzvednout ve 13 vnitrozemských provinciích a přepravit jej po železnici přes Čchung-čching do přístavů na jihu Číny, jako je Čchin-čou. Každodenní služby železniční přepravy spojují Čchung-čching s Čchin-čou s tranzitními časy kolem 36 hodin. Odtud jsou zásilky převáženy po moři do mnoha dalších přístavů po celém světě.

Pan Stefan Krauter, CEO společnosti cargo-partner, vidí v tomto regionu velký potenciál: „Čína se svými ambiciózními plány na rozvoj svých západních provincií významně investovala do infrastruktury tohoto slibného regionu. Iniciativy, jako je Nový mezinárodní obchodní koridor mezi pevninou a mořem, nejenže podporují obchodní vztahy mezi Čínou a jejími sousedními zeměmi, ale nabízejí také příznivá logistická řešení pro vývoz do Evropy. Jsme rádi, že našim zákazníkům můžeme poskytnout rychlé a nákladově efektivní řešení pro jejich přepravy do a z čínského vnitrozemí.“

Rychlejší než říční přeprava, nákladově efektivnější než silniční přeprava

Společnost cargo-partner může díky využívání železničního spojení přes Čchung-čching nabídnout významné časové a nákladové úspory ze západní Číny ve srovnání s variantou kamionové a říční přepravy. V závislosti na trase jsou tranzitní časy door-to-port po železnici nejméně o 7 až 10 dní kratší než u říční přepravy a dosahují pouhých 30 až 50 procent nákladů silniční přepravy. Díky rozsáhlé síti vlastních kanceláří společnosti cargo-partner po celé Asii a Evropě může poskytovatel logistiky nabízet řešení typu door‑to-door.

Vídeň, 19. dubna 2021

O společnosti cargo-partner

cargo-partner je soukromá firma střední velikosti poskytující komplexní logistické služby a související informační technologie. Společnost nabízí komplexní portfolio letecké, námořní a pozemní přepravy a skladových řešení. Díky dlouholetému působení na trhu přichází cargo-partner s řešením na míru pro různorodé portfolio zákazníků napříč odvětvími. Společnost cargo-partner byla založena v roce 1983, v roce 2020 obrat přesáhl jednu miliardu eur a na jejím úspěchu se podílelo 3150 zaměstnanců.

Více informací Vám v případě zájmu poskytne:

Marie Speigner / Public Relations

cargo-partner GmbH

Airportstrasse 9

2401 Fischamend, Rakousko

Tel.: +43 5 9888-11332

E-Mail: marie.speigner@cargo-partner.com, www.cargo-partner.com

Kontakt
cargo-partner ČR s.r.o.
Mezinárodní poskytovatel logistických služeb
Aviatická 12/1048
160 08, PRAHA 6
Telefon: +420 235 002 626
E-mail: katerina.petrova@cargo-partner.com
http://www.cargo-partner.comKontaktní manažer: Ing. Andrea Kavkova
Email: andrea.kavkova@cargo-partner.com

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz