Ještě vyšší ambice. Gatema se mění na holding

Boskovice, 14. dubna 2020 – Společnost Gatema změní od 1. května svoji strukturu. Nově se stane holdingem. Od přechodu na novou strukturu si slibuje další ekonomický růst a naplňování ještě ambicióznějších výzev v jednotlivých částech svého podnikání.

 „Dosavadní forma společnosti už začínala být pro naše potřeby malá. Chceme být připraveni na další kroky, které půjdou evolučně i revolučně – a zároveň také lépe chránit náš majetek, motivovat klíčové manažery a oddělit trochu nesourodé obory podnikání. Máme ambice a potřebujeme pro ně vytvořit vhodné podmínky,“ říká Stanislav Sýkora, předseda představenstva. Gatema a.s. zanikne k 30. dubnu 2020. Veškerá aktiva a pasiva přejdou na nové firmy.

Zaměstnanci plynule přejdou na příslušnou dceřinou firmu za stejných podmínek jako dosud. Nezmění se ani majitelé Gatemy, ani zaměření jednotlivých divizí (či nově firem) nebo jejich vnitřní členění. Měnit se nebudou ani hodnoty, na nichž je Gatema dlouhodobě postavena, ať už jde o prvotřídní kvalitu, rychlost, invenci, čestnost, osobní přístup nebo týmovou práci. 

Změna divizí i nové akvizice

Ze současných divizí se stanou samostatné společnosti. Dosavadní divize plošných spojů bude nově Gatema PCB a.s., divize informačních systémů se změní v Gatema IT a.s. Brněnská Divize Apollon, jenž se zabývá vývojem audiovizuálních systémů pro zdravotnictví, se změní na Gatema Medical s.r.o. Součástí nové struktury bude také společnost Gatema Real s.r.o., která bude mít na starosti provoz – kanceláře, auta, stroje či energie. Vlastní entitou zůstává spolek Gatemáček provozující firemní školku. Gatema navíc bude podílníkem ve společnosti Zebra PCB se sídlem v brněnských Medlánkách.

Do holdingu budou ale patřit také německá společnost Kubatronik-Leiterplatten GmbH, jejíž akvizicí Gatema překvapila v lednu. Kubatronik totiž po dlouhá léta platí za specialistu na high-tech výrobu desek plošných spojů. Společnost, která byla založena v roce 1980, dnes díky tomu 75 % své produkce směřuje do segmentu letectví, vojenství, lékařské techniky či telekomunikací. Mezi klienty v jejím portfoliu patří například Siemens, Rohde & Schwarz, Fraunhofer, Fujitsu nebo Leica. Ve společnosti se 42 zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun získala Gatema devadesátiprocentní podíl.

O měsíc později pak Gatema oznámila vznik společnosti HELIOS Partner, kterou založila s firmami ALDOR a INFO NOVA. Jejím hlavním cílem je získat ještě vyšší tržní podíl s ERP řešením HELIOS Green v segmentu Enterprise. Sama Gatema je přitom v posledních letech jedním z největších partnerů Asseco Solutions (jež stojí za ERP řešeními HELIOS) na českém trhu.

Naše mise zůstává stále stejná: dělat dobré věci skvěle. A naplňovat tak firemní heslo Know wow, které znamená, že ke špičkovým znalostem přidáváme i velmi nadstandardní přístup k našim zákazníkům,“ uzavírá Stanislav Sýkora.

 

Více informací o společnosti Gatema: https://www.gatema.cz/

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, tiskové konference, komunikace s novináři, PR články

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz