FINAMIS slaví 20 let na trhu vývojářů systémů pro finanční sektor. Přichází novinka v podobě řešení ARBES AMS

Společnost FINAMIS oslaví tento rok své dvacáté narozeniny na poli dodavatele informačních systémů pro finanční sektor. Z malé pobočky rakouské společnosti se za dobu své působnosti transformovala v předního softwarového vývojáře působícího aktuálně ve čtyřech státech. Její úspěchy vedly k tomu, že před dvěma lety ji akvírovala společnost ARBES Technologies, která ji začlenila do skupiny. Prakticky ihned začala spolupráce na transformaci informačního systému pro firmy poskytující investiční finanční služby, nyní nově pod značkou ARBES AMS.

 

Základy dnešního systému ARBES AMS, vyvíjeli profesorové Dockner a Zöchner z vídeňské univerzity ve spolupráci s Capgemini, jednou z největších globálních konzultačních společností na světě. Prvotní verze byla nabízena v Rakousku pod názvem RISK VANTAGE, a byla určena k řízení tržních rizik velkých společností. Od získání licence a zdrojového kódu se funkcionality neustále rozšiřují do dnešní modulární a funkcionální podoby. Prostřednictvím společné synergie ARBES Technologies a FINAMISu bylo spuštěn vývoj inovovaného produktu ARBES AMS, který vychází z „best practice“ obou společností postupně obohacovaný o další funkcionality.

 

Historie a příchod strategického partnera

FIMAMIS už dvě dekády firmám v investičním bankovnictví a leasingovém byznysu dodává komplexní finanční software. Od svého založení v roce 2000 pod názvem ex-it Slovakia, jako pobočka rakouské Exchange - Information Technologies EDV Consulting Vídeň, prošla dynamickým vývojem, kdy několikrát změnila jméno a většinové vlastníky. Změna vlastnické struktury a v roce 2010 přeměna obchodního jména na FINAMIS upevnila vztahy s klienty a podpořila další budování know-how. Dodnes ve společnosti dokonce pracují kolegové ze zakládajícího týmu a z prvních let činností.

 

Aktuální milník ve vývoji představoval rok 2018, kdy se majoritním vlastníkem stala skupina ARBES Technologies. „Společné působení vytváří historicky nejsilnější tým více než stovky odborníků pro dodávky kvalitního řešení a koncentraci byznys znalostí v oblasti českých a slovenských finančních trhů. Prostřednictvím ARBES AMS jsou aktuálně obsluhovány finanční instituce nejen v Česku a na Slovensku, ale také v Německu, Rakousku,“ konkretizuje Michal Houštecký, ředitel společnosti ARBES Technologies. Celkově skupina prostřednictvím svých více jak 100 odborníků, kteří vytvářejí softwarové produkty pro finanční segment na kapitálovém trhu, obsluhuje přes 30 významných klientů. ARBES AMS spojuje ty nejmodernější technologie s rozsahem pokrytí potřeb jednotlivých zákazníků. Reaguje však i na nové potřeby trhu či nové legislativní požadavky jako je výkaznictví SFTR (Securities Financing Transactions Regulation) zavedené Radou pro finanční stabilitu.

 

ARBES AMS je výsledkem společného vývoje

Základ nabídky FINAMISu tvoří finanční software Asset Management Suite (AMS), který automatizuje procesy při správě majetku od front office až po back office v jediném systému. Tento core systém doplňuje webový produkt AMS-WEB a nativní mobilní aplikace AMS Investor. Produkty společně tvoří ucelenou produktovou řadu, kterou využívají společnosti různého typu a velikosti. Funkčnost systémů se dynamicky vyvíjí dle požadavků klientů i podle nejnovějších fintech trendů. Do portfolia v roce 2005 přibyl program vývoje front-end aplikací pro leasing. Po sloučení s ARBES Technologies byla přijata roadmapa, která definuje další rozšiřování funkčností. „Při vývoji zachováváme rovnováhu funkčního rozšiřování a technologické aktualizace,“ uvádí Vladimír Karásek, zakladatel a výkonný ředitel společnosti FINAMIS.

 

V posledním období do ARBES AMS přibyly funkce, typické pro fin-tech svět – roboporadenství, modelová portfolia, či digitální onborading umožňující bezpapírové uzavření smlouvy s koncovým klientem pro efektivní podporu distribuce finančních produktů. „ARBES AMS je moderní řešení obsahující mnoho modulů, jako jsou různá bankovní rozhraní, exportovací a reportovací nástroje, moduly pro regulatorní reporting (SDAT, MiFIR, SFTR aj.) či importovací nástroje, pokrývající všechny potřeby v oblasti správy portfolií a obchodování na kapitálových a peněžních trzích,“ dodal závěrem Vladimír Karásek.

 

Nejvýznamnější milníky ARBES AMS:

2005: Privatbanka, Slovensko

2005: Implementace AMS v DenizBank, Rakousko

2006: Implementace AMS v Raiffeisenbank, Česko

2012: Spuštění AMS-WEB Order Modul v Raiffeisenbank, Česko

2015: Implementace AMS v Ziraatbank, Německo

2016: Migrace klientů Citibank do Raiffeisenbank, Česko

2019: Spuštění investičního robotického manažera (robo-advisory)

2019: Implementace AMS/AMS-WEB v Goldside AM a Partners Investments, Slovensko

Kontakt


,
Telefon:
E-mail:
http://www.Kontaktní manažer: Pavel Gregor
manager
Email:

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, tiskové konference, komunikace s novináři, PR články

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz