BRC Slovakia předala v školicím centru Parker Hannifin pro hydrauliku a pneumatiku Technické univerzity Zvolen nový pneumatický stojan

Praha/Zvolen, 12. prosince 2019 – Certifikovaný distributor produktů Parker Hannifin, společnost BRC Slovakia, 2. prosince slavnostně předala na půdě Technické univerzity Zvolen nový pneumatický stojan. Nové zařízení pomůže k dalšímu prohlubování vědomostí z oblasti pneumatických systémů jak pro studenty Fakulty enviromentální a výrobní techniky, tak pro zájemce z řad partnerů společnosti BRC a Technické univerzity Zvolen.

Od svého otevření v roce 2016 prošlo pod vedením specialistů výukou v školicím centru na 360 studentů univerzity a proškoleno bylo i více než 120 zákazníků společnosti BRC. Firma BRC Slovakia vybavila školicí centrum stojany s nejnovějšími řešeními hydrauliky a pneumatiky od společnosti Parker Hannifin, určenými na školení ve čtyřech různých programech, a to H1 - základy hydrauliky, H2 - provoz a údržba hydraulických mechanizmů, H3 - diagnostika hydraulických soustav a nově i P1 - základy pneumatiky. Všichni účastníci absolvují jak teoretickou, tak i praktickou výuku. Právě praktické vyučování probíhá pomocí simulování reálných situací na výukových stojanech.

Stojany jsou vybaveny produkty Parker Hannifin. Najdete na nich hydrostatické převodníky, zásobníky pracovních kapalin, hydraulické vedení, filtrace hydrostatických mechanizmů, jednosměrné ventily, rozvaděče, ventily pro řízení tlaku, prvky pro řízení průtoku, pneumatické válce, pneumatické rozváděče, úpravné jednotky vzduchu, koncové spínače, regulátory průtoku, zpětné ventily, logické členy.

Školicí středisko na půdě Fakulty environmentální a výrobní techniky přineslo našim studentům a partnerům nejmodernější řešení v oblasti hydrauliky a pneumatiky. Přál bych si, aby taková střediska fungovaly na všech vysokých školách, a nejen na nich. Naše fakulta díky němu konkuruje ve výuce předním světovým univerzitám. A to vše díky vzájemné spolupráci univerzity a soukromé sféry, kterou je nutno rozvíjet a podporovat. Věřím, že čím špičkovější vybavení naše školy budou mít, tím více budeme schopni motivovat potenciální studenty k nástupu na technickou dráhu. Kdo by nechtěl v budoucnu spolupracovat například na pohonných systémech nových vesmírných raket. To se ale bez špičkových znalostí hydrauliky, pneumatiky a dalších oborů nedá,“ zhodnotil fungování střediska Doc. Ing. Pavel Beňo, PhD., děkan Fakulty environmentální a výrobní techniky.

Školicí centrum poskytuje certifikované školení Parker Hannifin, které zabezpečuje certifikovaný lektor BRC Slovakia. Školení se účastní lidé z praxe i studenti TU v rámci specializované výuky v předmětech Experimentální metody a zkoušení strojů, Spolehlivost techniky, Technická diagnostika a Tekutinové mechanizmy. Výstupem ze školení je certifikát potvrzující úspěšné absolvování daného kurzu, který získají zákazníci BRC i studenti TU, kterým tento certifikát může otevřít zajímavé možnosti v budoucí pracovní kariéře.

„Za poslední tři roky jsme udělali společně hodný kus práce, a za to patří velký dík všem lidem na Fakultě environmentální a výrobní techniky TU Zvolen. Proto mám dnes o to větší radost, že tato úspěšná spolupráce se dále rozvíjí a my dnes předáváme do užívání nový pneumatický stojan. Věříme, že bude dobře sloužit jak studentům, tak dalším zájemcům o vzdělávání v oblasti hydrauliky a pneumatiky,“ doplnil Miroslav Drmla, jednatel společnosti BRC Slovakia.

“Velice si vážíme spolupráce Technické Univerzity a našeho významného partnera, firmy BRC Slovakia. Jsme rádi, že našimi kvalitními produkty a řešeními pomáháme zvyšovat odborné znalosti studentů i lidí z praxe, tedy technických pracovníků. Za tuto iniciativu všem děkuji a přeji do budoucna hodně úspěchů”, uvedl při slavnostním předání Lubomír Bartejs, distribuční manažer Parker Hannifin pro Českou republiku a Slovensko.

###

 

 

 

 

 

O společnosti

Parker Hannifin, patřící do Fortune 250, je mezinárodním lídrem v oblasti technologií a systémů pro řízení pohybu. Již více než 100 let umožňuje technické průlomové inovace, které vedou k lepší budoucnosti. Zjistěte vice na www.parker.com nebo @parkerhannifin.

Obchodní pobočka firmy, Parker Hannifin Sales CEE s.r.o., má sídlo v Klecanech. Prodej v České republice a Slovenské republice je rozdělen do dvou skupin: Velcí zákazníci jsou obsluhováni přímo obchodní pobočkou v Klecanech, obsluha menších zákazníků a servisní služby jsou zajištěny prostřednictvím sítě distributorů – www.parker.cz/distribuce, certifikovaní a premier distributoři provozují prodejny s názvem ParkerStore.

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz