O vítězích Energy Globe World Awards 2019 se rozhodne ve Finsku. Mezi finalisty je i tuzemská Knorr-Bremse

Letos budou již po dvacáté v rámci soutěže Energy Globe World Awards 2019 oceněny nejlepší ekologické projekty světa. Ve finále reprezentuje Českou republiku výrobce brzdových systémů kolejových a nákladních vozidel Knorr-Bremse, který dává použitým výrobkům druhý život. V rámci inspirativních přednášek se také představí projekt Nesnězeno.cz, který je absolutním vítězem národního kola soutěže E.ON Energy Globe 2019. Novinkou letošního ročníku je doprovodná konference Energy Globe Days, na níž vystoupí šéf českého E.ONu Martin Záklasník.

Světové finále prestižní ekologické soutěže Energy Globe World Awards 2019 se uskuteční 12. a 13. listopadu ve finském Espoo. O „ekologické Oskary“ se letos ucházely více než 2 tisíce projektů na ochranu životního prostředí z celkem 187 států. Finalisté jsou již vybráni a o vítězích rozhodne odborná porota. „Naší hlavní myšlenkou je a vždy bylo nebýt proti něčemu, ale ukazovat, jaké skvělé projekty v oblasti ochrany životního prostředí na světě existují, tyto projekty představovat veřejnosti a motivovat lidi, aby je realizovali. Do soutěže Energy Globe Awards se doposud přihlásilo celkem dvacet tisíc projektů z celého světa a myslím si, že ke každému ekologickému problému již existuje přiměřené řešení,“ uvádí zakladatel soutěže Wolfgang Neumann.

Stejně jako v minulých ročnících budou i letos oceněny nejlepší projekty v pěti soutěžních kategoriích – Země, Oheň, Voda, Vzduch a Mládež. Cenu si odnese i vítěz speciální kategorie Energie pro všechny. V kategorii Vzduch najdeme mezi finalisty jednu firmu z České republiky, a to výrobce brzdových systémů pro kolejová vozidla a nákladní automobily Knorr-Bremse. Pozornost poroty si společnost získala projektem EconX, který dává použitým výrobkům druhý život. V rámci inspirativních přednášek se představí i český projekt Nesnězeno.cz, který letos zvítězil v národním kole soutěže E.ON Energy Globe.

Slavnostního vyhlášení se zúčastní přední světové osobnosti, jako například nositel Nobelovy ceny a jeden z nejznámějších vědců světa profesor Mohan Munasinghe, indická politička a environmentalistka Maneka Gandhi, předsedové organizace Club of Rome a samozřejmě také zástupci Evropské unie.

Na premiérovém ročníku konference vystoupí šéf E.ON Česká republika

Novinkou 20. ročníku Energy Globe World Awards bude doprovodná konference Energy Globe Days, která představí mimořádná řešení environmentálních problémů v jednotlivých průmyslových i rozvojových zemích. V bloku věnovaném energetice vystoupí s přednáškou „Business and sustainability (falling) in love“ Martin Záklasník, CEO společnosti E.ON Česká republika.

„Byznys a udržitelnost jsou trend a zelená orientace se stane pro firmy konkurenční výhodou. Čtvrtinu elektřiny dnes E.ON vykupuje z obnovitelných zdrojů a nabízíme i dodávku stoprocentně zelené energie. Hlavním tahounem změny ale stále zůstávají lidé, kteří od firem požadují ohleduplnost k životnímu prostředí,“ doplňuje Martin Záklasník.

Město Espoo na jižním pobřeží Finska nebylo vybráno pro finále soutěže Energy Globe World Awards 2019 náhodou. Loni totiž získalo titul nejudržitelnější město světa. Finsko se navíc od července letošního roku ujalo předsednictví v Radě Evropské unie a jeho mottem je „Udržitelná Evropa, udržitelná budoucnost“ ve smyslu vytváření blahobytu udržitelného z hlediska ekologického, ekonomického i sociálního. V duchu udržitelnosti se ponese i samotné vyhlášení vítězů. Akce bude přenášena živě do celého světa, takže se jí bude moci zúčastnit každý, navíc zdarma a bez emisí.

Kontakt
LESENSKY.CZ
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
Veveří 114
61600, Brno
Telefon: +420 777 942 701
E-mail: info()lesensky.cz
http://www.lesensky.czKontaktní manažer: Petr Lesenský
Email: pr()lesensky.cz
Telefon: +420774743800

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, PR články

Portál o bydlení, dekorace a nábytek

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz