AOC představuje nový AG273QX: monitor pro profi hráče s QHD rozlišením a HDR obrazem

Praha, 22. října 2019 – Společnost AOC, specialista na herní monitory, představila nový 27” (68,6 cm) model AG273QX, který patří do 3. generace produktové řady AGON a je určen pro profesionální hráče. Nový monitor přináší vše, co profesionální hráči FPS, MOBA nebo arkádových her potřebují – rychlost a skvělý obraz. Pro bezproblémové hraní nabízí model AG273QX obnovovací frekvenci 165 Hz a dobu odezvy (MPRT) 1 ms. Na rozdíl od jiných herních monitorů, které se zaměřují pouze na rychlost, nabízí AG273QX 27” VA panel s QHD (1440p) rozlišením pro vynikající detaily a skvělý kontrast. Navíc je vybaven technologií AOC Wide Colour Gamut a certifikací VESA DisplayHDR 400 pro živé a reálné barvy. Aby byl herní zážitek z hraní co nejlepší, nový monitor podporuje technologii AMD FreeSync 2 HDR, která zajišťuje plynulý obraz bez trhání a sekání.

AOC AG273QX

Obnovovací frekvence 165 Hz znamená, že AG273QX vykresluje obraz přibližně každých 6 milisekund, což je velice důležité pro profesionální hráče. Obnovovací frekvenci navíc doplňuje pixelová odezva (MPRT) o hodnotě 1 ms, což znamená, že hráči uvidí hladší animace a můžou přesněji sledovat své protivníky.

Model AG273QX je vybaven 27” VA panelem s QHD (2560 x 1440 bodů) rozlišením a nativním kontrastem 3000:1, což zaručuje skvělé barvy a hlubokou černou. Navíc je monitor certifikován na VESA DisplayHDR 400, takže je schopen dosáhnout maximálního jasu až 400 nitů. Monitor přesně zobrazuje HDR obsah, jako jsou jasné záblesky a exploze, případně proměnlivé stíny v tmavých herních světech. Podpora AMD FreeSync 2 HDR přidává HDR mapování s nízkou latencí a kompenzaci nízkého framerate (LFC) pro hraní bez trhání a sekání obrazu. Tento plochý, tenký a ze tří stran bezrámečkový VA panel modelu AG273QX se ideálně hodí pro hráče, kteří preferují ploché monitory. Hráči, kteří si oblíbili zakřivené modely, můžou sáhnout po jeho sourozencích - modelech AG273QCX a AG273QCG.

Pro snadné přenášení je tento monitor vybaven praktickým držákem na stojanu, který navíc umožňuje snadnou montáž, pouze na jedno kliknutí bez šroubování. Model AG273QX nabízí i dva zabudované držáky na sluchátka a Light FX nastavitelné RGB osvětlení na zadní straně, pro ještě větší personifikaci.

Fanoušci FPS her ocení DialPoint, indikátor míření od AOC, který umístí do středu monitoru zaměřovací kříž, pokud tento není již součástí hry. Další pomůckou pro hráče je technologie AOC Shadow Control, která se dá nastavovat přímo v OSD menu a slouží pro rozsvícení temných oblastí nebo naopak ztmavení světlých oblastí v průběhu hry. Game Colour umožňuje zvyšovat a snižovat saturaci barev a odstíny šedé. Uživatelé mohou využít tři přednastavené herní profily pro FPS, Racing a RTS hry a další tři si pak mohou nastavit dle svých preferencí. Nové OSD série AGON 3 dělá z nastavování doslova hračku. Kromě toho mohou uživatelé využít i G-Menu software, který umožňuje nastavování bez nutnosti použití OSD tlačítek.

 

Nový AOC AGON AG273QX bude na trhu dostupný v listopadu 2019 za doporučenou koncovou cenu 13 099 Kč (509 €).

 

 

###

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na www.aoc-europe.com.

Kontakt
Aetna, spol. s r.o.
Komunikační agentura
Hlinky 162/92
60300, Brno
Telefon: +420 511 114 711
E-mail: hadra@aetna.czKontaktní manažer: Marek Hadra
Email: hadra@aetna.cz

Tiskové zprávy
Přehled zpráv
Vyhledávání

Přihlášení
Novináři
Firmy

Kategorie
Automobilový průmysl
Banky, fondy, pojišťovny
Bižuterie, sklo, keramika
Cestovní ruch
Církev a náboženství
Daně a makroekonomika
Doprava, přeprava, skladování
Drogistické zboží
Dřevařský, papírenský průmysl
Ekologie a životní prostředí
Ekonomika
Elektrotechnický průmysl
Energetika
Erotický průmysl
Finance, burzy, obchod
Chemický průmysl
Informační technologie
Komunikační technika
Kosmetika a kadeřnictví
Kultura, umění
Kurýrní služby, zasilatelství
Letectví
Média a reklama
Móda a životní styl
Nábytek
Nadace, charitativní a humanitární organizace
Nemovitosti
Počítače a software
Policie, armáda
Politika, diplomacie
Potravinářský průmysl
Právní služby
Společnost
Sport
Stavební průmysl, architektura
Strojírenský průmysl
Školství, vzdělávání a věda
Technika, audio, video, foto
Textilní průmysl, oděvní a koedělný průmysl
Těžba a zpracování nerostů, hutnictví
Zábava a volný čas
Zahraniční politika, Evropská unie
Zaměstnání a kariéra
Zdraví, zdravotnictví a léčiva
Zemědělství
Ženské záležitosti


PressOnLine.cz

Portál pro publikování tiskových zpráv, PR článků

tiskové informace, tiskové zprávy, tiskové konference, komunikace s novináři, PR články

PressOnLine.cz


Provozovatel: Michal Šviga
E-mail: michal@sviga.cz