DAKAR 2009 - ETAPA 7.

V duchu letošní Rallye Dakar se odvíjela sedmá etapa, která nabídla různorodost terénu a krajiny. Závodníci se mohou těšit na trasy vedoucí před Andy. Ještě před tím opět zdolali duny s jemným pískem "fesh-fesh", jak říkají Francouzi, který jepodobný tomu dakarskému. Místní mu říkají "guadal". Díky horám to byl jediný měřený úsek zahrnující přejezd v nadmořské výšce 3000 m po technických tratích. Otevřel se tak pohled na nejvyšší horu And - Acocangua (6959 metrů). Potom už překročili hranice a dorazili do chilského města Valparaiso, kde závodníci mají den na načerpání fyzických a také psychických sil. Dnes jsme sledovali pouze posádku Mitsubishi s číslem 340. Kvůli náročnosti 7. etapy se ji pořadatelé rozhodli zrušit pro kamiony. Ti mají tak o jeden den více klidu. Náš kamion, který musel zůstat přes noc v dunách se snad stihne vyhrabat a bude moct nastoupit do nedělní 8. etapy. Všichni jsou jinak v pořádku. Měřený úsek byl zkrácen na 240 kilometrů. Tomáš Ouředníček komentuje dnešní etapu: "Přesto, že byla dnešní RZ velmi zkrácená, byla nesmírně obtížná. Písek, skoky, "fesh-fesh", keře, stromy a později i hluboké bláto. Mirek Zapletal skvěle zúročil zkušenosti z offroad maratonů. Nepochopitelně se velmi práší i přes hluboké koleje plné vody. Konec byl opět rychlý. Na autě nám chybí zrcátka. Minuli jsme jeden ze 2 Lancerů, který zastavil u tratě. Protože etapa byla dnes bez kamionů, budou to mít těžké s asistencí. Potkali jsme se i s místní hvězdou Terranovou. Potřeboval potáhnout, ale pro nás to bylo nemožné. V cíli jsme opět udělali rozhovor pro TV. Jelikož dneškem na chvíli opouštíme Argentinu, Argentinci se s námi stylově rozloučili výbornými steaky a šampaňským. Kolem samozřejmě nechyběla opět spousta nadšených fanoušků. Nyní jedeme přes Andy až k Pacifiku." 10:06 START Mitsubishi s číslem 340 z 15. místa 11:25 Mirek s Tomášem jsou úspěšně za 91 kilometrem a se ztrátou 00:11:16 jsou na 17. místě 12:11 139 kilometrů a 15. místo 13:12 Mirek s Tomášem jsou v cíli dnešní zkrácené etapy. S časem 03:06:56 jsou na 14. místě a celkově to vypadá, že jsou na 13. místě. Ani ne o minutu a půl jim dnes utekl vstup do TOP 10. Výsledky: 1. Sainz - 2. Miller - 3. Gordon. Celkové pořadí je po diskvalifikování Al Attiyaha následující: 1. Sainz, 2. De Villers, 3. Miller. Více informací, reportáže, fotogalerie,... najdete na www.minimedia.cz, sekce MOTORSPORT.